کد خبر: 970635 A

عضو شورای شهر تهران به شهرداری تهران درباره سهل انگاری پیمانکاران شهرداری در شست و شوی درختان پارک ملت و مدیریت مصرف آب تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهربانو امانی، در جریان دویست و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری با اشاره به مراسم گرامیداشت روز جهانی زمین پاک گفت: من و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مراسم گرامیداشت روز جهانی زمین پاک، در بوستان ملت تهران که به همت ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد برگزار شده بود، شرکت کردیم.

او ادامه داد: از ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد و همچنین فعالان مدنی و محیط زیستی به منظور اقدام بسیار زیبا و مهم آنها با شعار "شهر بدون ته سیگار" که به پاکسازی بزرگترین خیابان تهران یعنی خیابان ولیعصر از ته سیگارمنجر شد، تشکر می‌کنم. 

امانی با بیان اینکه در کنار این حرکت داوطلبانه و زیبا با صحنه‌های زشت و ناپسندی نیز مواجه شدیم، گفت: تعدادی از کارگران فضای سبز شرکت‌های پیمانکار شهرداری با سهل‌انگاری مشغول شست و شوی درختان پارک ملت با آب بودند به طوری که آب فراوانی بر روی زمین جاری شده بود.

او خطاب به شهردار گفت: جناب آقای شهردار،  پیمانکاران شما دلشان به حال شهر نمی‌سوزد. بر اساس مواد پنجاه و هفتم و هفتاد و یکم برنامه پنج ساله سوم، مقرر شد شهرداری تهران اقدامات لازم در خصوص مدیریت منابع آب و کاهش مصرف آن و همچنین آموزش شهروندان در این راستا را انجام دهد.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه ابتدا باید شهرداری نیروهای پیمانکاری خود در این زمینه را آموزش دهد، گفت: آموزش شهروندان پیشکش، بر اساس گزارش‌های دریافتی دستورالعمل‌های فراوانی در راستای حفظ محیط زیست و صرفه‌جویی آب از سوی سازمان بوستان ها و فضای سبز به مناطق ابلاغ شده است اما متاسفانه عدم اعتقاد و نظارت شهرداران مناطق، باعث هدر رفت این سرمایه حیاتی و ملی شده است. 

امانی گفت: غیر از تذکرات غیر رسمی به مدیران شهرداری، این تقریبا چهارمین مرتبه است که در خصوص مصرف بی‌رویه و بدون اصول آب تذکر رسمی داده‌ام ولی متاسفانه نه تنها در این زمینه تغییری مشاهده نکرده‌ام بلکه روز به روز به وضعیت وخیم این بحران اضافه می‌شود.

امانی با تاکید بر اینکه لازم است اعضای شورا با نگاهی نو به مساله آب و فضای سبز بنگرند، گفت: در نهایت از شهردار محترم تهران انتظار می‌رود پیش از هر چیز نسبت به آموزش مدیران، شهرداران مناطق و معاونان اقدام نمایند زیرا تا زمانی که موضوع آب اهمیتی برای بدنه شهرداری نداشته باشد، انتظاری از شهروندان نیز نمی‌توان داشت. 

او در پایان گفت: خواهشمندم با توجه به اهمیت موضوع و در راستای اجرای ماده هفتاد و سوم (73) قانون شوراها مراتب را به شهردار محترم تهران به عنوان تذکر ابلاغ فرمایید.

 

زمین شورای شهر تهران شهرداری شهرداری تهران ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر