کد خبر: 970612 A

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تذکری درباره معطل ماندن اوراق مشارکت شهرداری تهران در بانک رفاه کارگران به شهرداری یک هفته فرصت داد تا گزارش مربوطه را به شورای شهر تهران ارائه کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی الویری در جریان دویست و سی و هفمتین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: اتفاق مبارکی رخ داد و شهرداری در ساعت دو شب برای گرفتن امضا اقدام کرد تا بتواند اوراق مشارکت حوزه حمل و نقل را فعال کند. 

او ادامه داد: تذکر من به دلیل معطل ماندن ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به دلیل عدم ارائه وثیقه در بانک رفاه کارگران است. به استناد بند د تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور به شهرداری تهران اجازه داده شده بود با تایید وزارت کشور و با رعایت کلیه قوانین و مقررات نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال اقدام کند.

الویری با بیان اینکه قرار بود این اوراق برای اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهران با ارائه مطالعات توجیهی مطابق ضوابط و با رعایت طرح های جامع و تفصیلی شهر تهران و سایر قوانین و مقررات فرادستی استفاده شود گفت: در حالی که به فصل پاییز و افزایش آلودگی هوا و لزوم تقویت و توسعه حمل و نقل عمومی با اولویت شبکه اتوبوس و مترو نزدیک شده ایم اما به دلیل عدم ارائه وثیقه های لازم ۱۵ هزار میلیارد ریال از اوراق مشارکت فروخته شده در نزد بانک رفاه کارگران باقی مانده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: به مدت یک هفته به شهرداری تهران فرصت داده می شود تا گزارش مربوط به این موضوع را به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند.

مرتضی الویری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر