کد خبر: 970539 A

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نسبت به تردد موتورسیکلت‌ها در بوستان‌ها و پارک‌ها که گلایه‌مندی شهروندان را به همراه دارد، به شهرداری تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت نظری در جریان دویست و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران گفت: امروز روزملی گفت‌وگوی تمدن‌هاست که متاسفانه در تقویم ملی دیگر اهمیت چندانی به آن داده نشده است. روزی که پیام مهمش یعنی گفت ‌و گو همچنان بهترین چاره‌ساز برای حل مشکلات داخلی و خارجی است که امیدوارم آیین گفت ‌و گو در میان ما به فراموشی سپره نشود.

او ادامه داد: در همین راستا جا دارد از شهرداران مناطق ۲ و ۵ بابت همکاری برای راه‌اندازی سمن ‌سرای این دو منطقه تشکر کنم و امیدوارم حضور ان.جی.اوها در فضاهای عمومی و اشتراکی اینچنینی، باب گفت ‌و گوی بیشتر در جامعه مدنی را باز کند.

نظری در ادامه در تذکری با اشاره به تردد موتورسیکلت‌ها در پارک‌ها و بوستان‌های شهری گفت: مشکلی که بارها و بارها از سوی مردم به بنده منتقل شده و من سعی کردم در غالب تذکر موردی به مسئولان مربوطه آن را حل و فصل کنم، اما گویا مساله ورود موتورسیکلت‌ به پارک‌ها به معضلی بدل شده که مختص به یک یا دو پارک نیست.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: متاسفانه شهروندان بسیاری از تردد موتورسیکلت در پارک‌ها و بوستان‌های شهری گلایه دارند و عجیب‌تر آنکه درصد قابل توجهی از این موتورسیکلت‌ها، نه موتورسیکلت متعلق به شهروندان بلکه موتورهای مربوط به متصدیان و نگهبانان پارک است که بعضا به شکل بدی هم اقدام به راندن این وسیله می‌کنند.

او با بیان اینکه منکر ضرورت استفاده از موتورسیکلت برای مواقع ضروری و تامین امنیت در پارک نیست ادامه داد: اما هیچ ضرورتی ندارد که نگهبانان پارک‌ها و مسئولان مربوطه بخواهند با موتورسیکلت در محوطه داخلی بوستان ‌ها گشت‌زنی کنند، چه برسد به اینکه بخواهند با سرعتی نامناسب نیز درون پارک‌ها تردد کنند.

نظری ادامه داد: قطعا می‌دانید که این اقدام سلامت روانی و همین‌ طور ایمنی شهروندان و به خصوص زنان و کودکانی را که برای ورزش و تفریح به پارک آمده‌اند مختل می‌کند. عجیب‌تر اینکه شهردار محترم تهران که خود شهروندان را به استفاده از دوچرخه تشویق می‌کند، چگونه هنوز نتوانسته زیرمجموعه خود را برای حفظ جان و امنیت خاطر شهروندان مجاب کند که به‌جای موتورسیکلت، از دوچرخه برای تردد در پارک ‌ها استفاده کنند؟!

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: در همین راستا از سازمان بوستان ‌ها و فضای سبز شهرداری تهران می‌خواهم که ضمن اتخاذ تدابیر سخت‌‌گیرانه‌تر برای ورود و تردد موتورسیکلت در پارک‌ها ترتیبی اتخاذ شود که متصدیان و نگهبانان برای تردد در پارک ‌ها از موتورسیکلت استفاده نکنند.

 

موتورسیکلت حجت نظری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر