کد خبر: 970517 A

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات ایمنی شورای شهر تهران به شهرداری تهران درخصوص آزمون استخدام دستیار مدیران شهری و نادیده گرفتن محیط زیست تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا صدراعظم نوری در جریان دویست و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: در بودجه شهرداری بعد از حوزه حمل و نقل که بیشترین بودجه را به خود اختصاص می‌دهد، حوزه خدمات شهری و ایمنی بیشترین بودجه را کسب می‌کند و تقریبا از کل بودجه حوزه‌ها، 20/8 درصد آن در حوزه خدمات شهری و مدیریت بحران است. 

او ادامه داد: اما در بین رشته‌های مورد نیازی که برای آزمون دستیاری شهرداری تهران اعلام شده، علوم اقتصادی، علوم اجتماعی، مدیریت، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی ارتباطات، معماری و شهرسازی مشاهده می‌شود و رشته‌هایی که مربوط به حوزه محیط زیست، ایمنی، خدمات و فضای سبز است در این لیست اصلا قرار ندارد. 

نوری با تاکید بر اینکه رشته‌های گروه محیط زیست باید در گروه درخواست‌های شهرداری تهران باشد، گفت: اینها رشته‌هایی است که حتما باید جزو درخواست‌ها باشد؛ رشته محیط زیست با گرایش آب، زیست‌شناسی گیاهی، مهندسی ایمنی، مهندسی طراحی محیط زیست، مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مهندسی آبخیزداری، مهندسی فضای سبز از مواردی هستند که باید در این آزمون به آنها توجه می شد. 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات ایمنی شورای شهر تهران گفت: جای تعجب است که برای حوزه‌ای که بخش عمده‌ای از اعتبارات و ماموریت‌های شهری در آن انجام می‌شود در آزمون استخدامی اصلا به آن توجه نشده است. چطور ما تعدادی دستیار را جذب می‌کنیم و اصلا این رشته‌ها را در نظر نمی‌گیریم. بنابراین خواهش می‌کنم معاونت برنامه‌ریزی به این نکته توجه کند تا اقدام خوبی که انجام داده است، اقدامی کامل باشد. 

زهرا صدراعظم نوری استخدام دستیار مدیران شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر