کد خبر: 970501 A

فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری ۲ مخل امنیت و نظم اقتصادی که به صورت کاغذی و خارج از عرف بیش از ۶ تریلیون طلای آب شده را معامله کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "هوشنگ حسینی" اظهار داشت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با مخلان نظم و امنیت اقتصادی و پیشگیری از فعالیت های مجرمانه آنان در برهم زدن ثبات بازار، کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و عملیات ویژه پلیس آگاهی اردبیل با انجام بررسی های تخصصی و کارهای اطلاعاتی پی به این موضوع بردند که ۲ نفر به صورت کاغذی و خارج از عرف بازار اقدام به معامله مقدار قابل توجهی طلای آب شده در بازار زرگران اردبیل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه این ۲ نفر فاقد پروانه کسب بوده و با سوء استفاده از نوسانات بازار فعالیت مجرمانه انجام می دادند؛ افزود: با هماهنگی قضائی و در عملیاتی ویژه هر ۲ مجرم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از انجام بازجویی های پلیسی از مجرمان خبر داد و گفت: با ارائه دلایل و مستندات قانونی مجرمان لب به سخن گشوده و به انجام معامله کاغذی  و صوری و خارج از عرف مقدار زیادی طلا به ارزش ۶ تریلیون و ۴۹۳ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسینی با بیان اینکه فعالیت این ۲ مجرم مصداقی از ایجاد اختلال در نظم و امنیت اقتصادی و از بین بردن ثبات بازار است؛ تصریح کرد: برخورد پلیس با مخلان امنیت و نظم اقتصادی قاطع و منطبق با قانون خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر