کد خبر: 970225 A

مدیرکل امورآموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد:

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه ثبت نام دانشجویان جدیدالورود در هفته اول آبان بصورت حضوری خواهد بود، البته در صورتی که نتایج کنکور تا پایان مهر به دانشگاه اعلام شود.

به گزارش ایلنا، عباس احمدی با بیان اینکه ترم جدید تحصیلی این دانشگاه از ۲۹ شهریورماه آغاز شده است، گفت: دروس نظری دانشجویان دوره کارشناسی این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: براساس اعلام سازمان سنجش اسامی دانشجویان جدید الورود دانشگاه از ابتدای آبان ماه اعلام خواهد شد که پیش بینی می‌کنیم ثبت نام این دانشجویان از سوم آبان ماه آغاز شود.

مدیرکل  امورآموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه هرساله حدود هزار و پانصد دانشجوی جدید در این دانشگاه ثبت نام می‌کنند، خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است دانشجویان جدید الورود و دانشجویان قدیمی دو هفته در دانشگاه به صورت حضوری دروس خود را پیگیری کنند که برای این برنامه با اداره خوابگاه ها نیز هماهنگی صورت گرفته است.

احمدی اضافه کرد: البته براساس برنامه ریزی صورت گرفته حضور دانشجویان در دانشگاه به نحوی خواهد بود که شاهد تجمع دانشجویان در محیط دانشگاه نباشیم در واقع دانشجویان به دسته های مختلف برای زمان حضور در دانشگاه دسته بندی می شوند.

وی عنوان کرد: دروس عملی دانشجویان نیز به سه صورت حضوری، غیرحضوری یا «ترکیبی حضوری و مجازی»  اجرا خواهد شد.

مدیرکل امورآموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: برای دانشجویان قدیمی نیز دروس نظری به صورت الکترونیکی و دروس عملی نیز به سه صورت حضوری، غیرحضوری یا «ترکیبی حضوری و مجازی» برگزار می‌شود.

احمدی عنوان کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است دانشجویان برای دروس عملی خود در هفته‌های دهم و یازدهم آموزشی در دانشگاه حضور داشته باشند و اگر نیاز بود زمان حضور دانشجویان براساس نوع درس عملی افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه ورود همه دانشجویان به دانشگاه آزاد است، گفت: اما دانشجویان برای حضور در دانشگاه باید از مرکز بهداشت دانشگاه برگه تاییدیه سلامت دریافت کنند که این روند در ترم تحصیلی گذشته برای دروس عملی نیز اجرا شد.

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: دانشجویان برای حضور در زمان برگزاری دروس عملی نیز باید از مرکز بهداشت دانشگاه برگه تاییدیه سلامت دریافت کنند.

احمدی اظهار داشت: برای برگزاری امتحانات گزینه های مختلف درحال بررسی است اما اولویت مسئولان دانشگاه برگزاری امتحانات به صورت حضوری است.

وی افزود: درحال برنامه ریزی هستیم که اگر دانشجویان ساکن در دیگر شهرها امکان حضور در امتحانات را نداشتند بستری فراهم شود که در مکانی نزدیک محل زندگی خود در امتحانات حضور یابند.

مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد:  اگر شرایط به گونه ای پیش رود که بیماری کرونا مجددا شدید شود و ستاد ملی کرونا اجازه برگزاری امتحانات حضوری را ندهد مجبور به برگزاری امتحانات به صورت مجازی هستیم.

احمدی تاکید کرد: در صورتی که امتحانات مجازی باشد به نحوی برگزار خواهد شد که بتوانیم به دانشجویان نمره دهیم.

وی گفت: میز خدمت الکترونیکی دانشگاه از ابتدای شیوع بیماری کرونا فعال بود و دانشجویان می‌توانند از این طریق درخواست‌های آموزشی خود را پیگیری کنند.

مدیرکل امورآموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: بخشی از درخواست‌های آموزشی دانشجویان نیز در شرایطی که بیماری کرونا شیوع یافته است از طریق ایمیل دانشکده ها و معاون آموزشی دنبال می‌شود.

احمدی اظهار داشت: دانشجویان سعی کنند در کلاس‌های درس مجازی نیز به صورت فعالانه شرکت کنند و همچنین رایانامه دانشگاه را هر روز کنترل نمایند. اطلاع رسانی های دانشگاه معمولا از این طریق اطلاع رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: سامانه دروس مجازی این دانشگاه ارتقا یافته است و بستری فراهم شده تا تعامل میان اساتید و دانشجویان بیشتر شود.

مدیرکل امورآموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: آموزش در این دانشگاه تعطیل نیست و تمامی ادارات و دانشکده‌های دانشگاه باز هستند.

ایمیل دانشگاه آزاد کنکور معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر