کد خبر: 969807 A

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: متأسفانه مبالغی که به عنوان بودجه برای بنیاد شهید و امور ایثارگران در نظر گرفته می‌شود، با توجه به حجم بسیار بالای فعالیت‌ها و خدمات این نهاد کافی نیستند و اولویت ما رسیدگی به شرایط بودجه‌ای این نهاد است.

 

به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، ملک محمد نجفی روز جمعه ۲۸ شهریور در دومین روز از همایش مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران که به صورت ویدئوکنفرانس در مجتمع فرهنگی اقامتی ایثار استان البرز در حال برگزاری است، سیاست و راهبرد کنونی بنیاد شهید و امور ایثارگران را رسیدگی به موضوع بودجه این مجموعه عنوان کرد و افزود: تأمین منابع برای پرداخت مطالبات ایثارگران عزیز مهمترین موضوعی بود که در شروع کار از سوی جناب مهندس اوحدی به ما اعلام شد.

وی افزود: بر همین اساس تلاشی شبانه‌روزی توسط تمام اجزای معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد و با محوریت رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز شد و ایشان در ابتدای کار به ما اعلام کرد که مجوز تأمین منابع از سوی دولت دریافت شده است. در شرایط کنونی تأمین این منابع کار بسیار سختی بود، اما خوشبختانه این موضوع به سرانجام خوبی رسید و برنامه اولیه مبنی بر تأمین منابع به نتیجه رسید. به ثمر رسیدن این موضوع جز یاری شهدای گرانقدر ممکن نبود، زیرا در مراحلی از کار با مشکلاتی اساسی روبرو می‌شدیم و برطرف شدن این مسائل جز با مدد شهدا امکان‌پذیر نبود.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: اتفاقی که در مدتی کم برای تهیه منابع لازم جهت پرداخت مطالبات ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران رخ داده کم‌سابقه و یا بی‌سابقه بوده است.

نجفی در خصوص موضوع بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیح داد: متأسفانه مبالغی که به عنوان بودجه برای بنیاد شهید و امور ایثارگران در نظر گرفته می‌شود، با توجه به حجم بسیار بالای فعالیت‌ها و خدمات این نهاد کافی نیستند. در سال جاری برنامه ما اصلاح پایه‌های بودجه‌ای این مجموعه است و بر همین اساس ستاد بودجه بنیاد با حضور معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران و مشاورین شکل گرفته است. از تمام مدیران کل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌ها نیز می‌خواهیم که پیشنهادات و نظرات خود را در زمینه بودجه به ما اعلام کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت رعایت انضباط مالی در فعالیت‌ها گفت: یکی از مواردی که مهندس اوحدی همواره بر اهمیت اجرای آن در فعالیت‌ها تأکید زیادی دارند موضوع انضباط مالی است و لازم است تا مدیران کل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌ها با دقت و جدیت این موضوع را اجرا کنند.

نجفی در ادامه به ذکر مواردی در خصوص موضوع منابع انسانی و انتصابات در بنیاد شهید و امور ایثارگران، حوزه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک پرداخت.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر