کد خبر: 969019 A

دین‌پرست:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: آیین‌نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های موقت مرزی از امروز قابل اجرا است و با دستگاه‌هایی که در اجرای این آیین‌نامه تعلل کنند برخورد قضایی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در حاشیه جلسه بررسی اقدامات دستگاه‌ها در خصوص اجرایی شدن آ‌یین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های موقت مرزی (کوله‌بری) که صبح امروز برگزار شد، گفت: در این جلسه که نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گمرک جمهوری اسلامی ایران و نمایندگانی از وزارت صمت و بانک مرکزی و همچنین معاونین استان‌های مرزی حضور داشتند به بررسی دلایل عدم اجرای آیین‌نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های موقت مرزی پرداختیم که سه سال پیش به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: در این جلسه نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد علت عدم اجرای این مصوبه عدم هماهنگی سامانه‌ها و ارتباط بینابینی آنها باهم بوده است که در این خصوص نمایندگان وزارت صمت و بانک مرکزی اعلام کردند مشکل خاصی در زمینه ثبت آمار، کالاها و همچنین تعیین منشا ارزی وجود ندارد و همچنین نماینده گمرک اعلام کرد برای ترخیص کالاهایی که این دو مرحله را گذرانده باشند هیچ مشکلی در حال حاضر در مناطق مرزی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه این مصوبه با وجود اینکه هیچ مشکلی برای اجرای آن از نظر نمایندگان سازمان‌های مربوطه وجود ندارد اما متوقف مانده، گفت: در این جلسه مقرر شد از امروز فرآیند اجرایی شدن این مصوبه سپری شده و با توجه به اعلام آمادگی همه دستگاه‌ها چنانچه تعللی در اجرای این مصوبه صورت گیرد قطعا دستگاه مربوطه به دستگاه‌ قضایی معرفی و با آن برخورد خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: همچنین استانداری‌ها و مراکز ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز موظف هستند پس از اجرایی شدن این مصوبه هر 24 ساعت یک بار گزارش لازم از روند اجرای این مصوبه را ارائه دهند.

وی تاکید کرد: ‌امروز مصوب شد استانداران از امروز بر اجرای این فرآیند نظارت کامل داشته باشند و همانطور که گفتم چنانچه تعللی بر روند اجرای این مصوبه از سوی دستگاه‌ها دیده شود با آنها برخورد قضایی خواهد شد.

دین‌پرست خاطرنشان کرد: یک الی دو مورد مشکل  جزئی وجود داشته قرار شد امروز با وزیر کشور در خصوص رفع آن صحبت‌هایی صورت گیرد تا اصلاحات لازم انجام شود.

دین پرست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر