کد خبر: 967928 A

معاون اداری و مالی کمیته امداد از برگزاری شور عاطفه‌ها از ۷ تا ۱۱ مهرماه مهرماه خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجید باجلان در نشستی خبری به ارائه گزارش عملکرد پویش ایران همدل و برگزاری مراسم شور عاطفه ها پرداخت و گفت: با بیاناتی که مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال جاری در خصوص کمکهای مومنانه داشتند، کمیته امداد براساس آن مسئولیت اجتماعی که داشت وارد رزمایشی شد که در نیمه شعبان شروع شد و تحت عنوان پویش ایران همدل وارد رزمایش اول شد.

وی با بیان اینکه در اطعام مهدوی حدود ۱۸۰۰ پایگاه یا آشپزخانه اطعام مهدوی در سراسر کشور برگزار شد، ادامه داد: تمامی وجوهات از وجوهات کمکهای مردمی بود. تمامی غذاها با پروتکلهای بهداشتی توزیع شد و همچنین در مناطق مرزی و روستایی به دلیل اینکه مشکلاتی برای توزیع غذا وجود داشت از طریق جیره خشک و بسته های غذایی کمکها به مددجویان تحویل داده شد.  

 معاون اداری و مالی کمیته امداد از برگزاری خاطرنشان کرد: در طرح پویش ایران همدل رزمایش اول فقط کمکها مختص مددجویان نبود و تمامی نیازمندانی که شناسایی شده بودند به آنها کمک شد و بالغ بر ۱۲ میلیون غذای گرم و ۲ میلیون ۳۰۰ هزار بسته ارزاق توزیع شد. جمعا در پویش اول ۵۴۰ میلیارد تومان از کمکهای مردمی در این طرح هزینه و به دست نیازمندان و محرومان تقدیم شد.

باجلان با بیان اینکه در این ۴۰ سالی که از تاسیس کمیته امداد می گذرد امسال پرشکوه ترین ماه رمضان را هموطنان رقم زدند و بی نظیر بود، تصریح کرد:  در ماه محرم و صفر طبخ غذا برای هیاتهای مذهبی و حسینیه‌ها مقدور نبود، اما کمیته امداد باتوجه به اینکه در پویش ایران همدل ۲ به عنوان یکی از فعالین این پویش شرکت کرده بود، توانست با مکاتباتی که با وزارت بهداشت داشت و با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی حدود ۲هزار و ۴۰۰ آشپزخانه تحت عنوان طرح اطعام حسینی و توزیع ارزاق در ۲ هزار محل تحت عنوان احسان حسینی کمکهای خود را توزیع کند.

وی ادامه داد: در طرح اطعام حسینی ۲ هزار و ۴۰۰ آشپزخانه ایجاد شد که ۶۰ هزار نفر به صورت جهادی مشغول به کار هستند و تاکنون ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار غذا را طبخ کردند. در پایگاههای احسان حسینی که بسته ها و جیره های غذایی توزیع می شود، حدود ۲ هزار واحد در محل های مختلف ایجاد شده است که تاکنون حدود یک میلیون ۱۵۰ هزار بسته را در مناطق صعب العبور توزیع کرده ایم.

معاون اداری و مالی کمیته امداد با بیان اینکه به طور کلی در طرح اطعام حسینی و احسان حسینی حدود ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه شد، گفت: این طرح ادامه دارد. همچنین میانگین هر پرس غذا ۱۶ هزار تومان بوده است و بسته‌های ارزاق ۱۵۰ هزار تومان ارزش داشته است.

باجلان با بیان اینکه پویش ایران همدل دو به عنوان پویشی ملی تعریف شده که کد *۱۴# به عنوان کد گره گشایی است که افراد می توانند کمکها را از این راه واریز کنند. همچنین می توانند کمکهای خود را به شماره کارت ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ واریز کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه کمیته امداد در قالب پویش ایران همدل طرحی تحت عنوان تهیه تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد داشته است، گفت: کمیته امداد ۷۵۰ هزار دانشجو و دانش آموز  تحت پوشش دارد که در بررسی اولیه ۲۵۰ هزار دانش آموز و دانشجو شناسایی شد. در اولویت اول ۵۰ هزار تبلت قرار داد بسته شده است. اولویت ما خانواده های چند فرزندی و در مناطق محروم است تا بتوانند در فضای مجازی به تحصیل خود ادامه دهند. این تبلتها را در اواسط مهرها ماه تحویل می گیریم و تا اواخر مهر به دست آنها می رسد.

 معاون اداری و مالی کمیته امداد گفت: این تبلتها دارای سیمکارت کودک است و با کمکی که وزارت ارتباطات داشته است، سعی ما بر این است که اینترنت رایگان در اختیار آنها قرار دهیم. دسترسی شبکه های مجازی غیر بومی و خارجی بسته شده است. همچنین تبلتها از طریق والدین قابل رصد و پیگیری است که فرزندان در چه زمانهایی از تبلتها استفاده کنند.

 باجلان تصریح کرد: اگر سیمکارت از تبلت خارج شود دیگر تبلت به هیچ‌عنوان کار نمی‌کند، زیرا فقط سیم‌کارت‌ها مختص این تبلت‌هاست. همچنین برخی از بازی‌های کودکانه اسلامی و برنامه‌های آموزشی و دینی روی این تبلت‌ها نصب است. همچنین تبلت‌ها ساخت ایران است.

 وی در ادامه با بیان اینکه در طرح پویش ایران همدل تمامی شرکت‌های استارتاپی زیر مجموعه وزارت ارتباطات با کمک‌های وزیر ارتباطات، به این پویش پیوستند، گفت: حدود ۱۰ میلیارد تومان شرکت‌های استارتاپی در پویش ایران همدل یک کمک کردند که با هماهنگی که با وزارت ارتباطات داشتیم این وجوهات جهت خرید تبلت کنار گذاشته شد.

وی همچنین اعلام کرد که همچنین بنیاد مستضعفان برای ۱۴ هزار تبلت کمک کردند و ستاد اجرایی فرمان امام (به غیر از قرار دادی که بسته شد)، حدود ۱۰ هزار تبلت را تعهد کردند.

باجلان در ادامه به برگزاری شور عاطفه ها در سال جاری اشاره کرد و افزود: کمیته امداد هر ساله برنامه جشن عاطفه ها را در دستور کار خود دارد که امسال با شور عاطفه ها وارد جشن عاطفه ها شده است. باتوجه به پویش ایران همدل و کمک وزارت ارتباطات و شرکت پست ایران، از ۷ تا ۱۱ مهرماه در سراسر کشور تمامی ماشینهای اداره پست با پویش ایران همدل جهت جمع آوری لوازم، البسه، کیف و نوشت افزار و لوازمی که جهت استفاده کودکان و دانشجویان فعالیت می کنند. به همه لوازم از لحاظ فرهنگی نگاه ویژه ای داریم و همه لوازم باید به صورت نو باشد.

معاون اداری و مالی کمیته امداد در بخش دیگری از این نشست گفت: همچنین در روز تاسوعای حسینی خانواده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به پویش ایران همدل پیوستند و در قالب مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی نذر ۶ میلیون غذا را از تاسوعا تا اربعین حسینی داشتیم.

معاون اداری و مالی کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر