کد خبر: 967396 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: در این ایام سخت هیچ رییس دانشگاه علوم پزشکی ما نبود که بتواند در روز تعطیل با خانواده‌اش ناهار بخورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت در مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ بیان کرد: من از مقام معظم رهبری، روسای سه قوه و رییس جمهور متشکرم که پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند. جناب رییس جمهور امروز روز بازگشایی دانشگاه‌ها به شکل نمادین است اما ما هفت ماه است که همواره بی وقفه در صحنه بودیم‌.  کادر درمان ما در سراسر کشور در رشته‌های مختلف حضور فعال داشتند‌ و من امروز به روح بلند همکارانی که از دست دادیم درود می‌فرستم.

وی بیان کرد: در این ایام سخت هیچ رییس دانشگاه علوم پزشکی ما نبود که بتواند در روز تعطیل با خانواده‌اش ناهار بخورد.  

نمکی بیان کرد: افتخاری اگر نصیب شد به همت کادر درمان بوده تا ما بتوانیم در شرایط سخت تحریم حماسه‌ای خلق کنیم و در دنیا زبان زد خاص و عام باشیم. حتی دشمنان ما اذعان کردند که در ایران هیچ بیماری با عدم پذیرش پشت درب بیمارستان‌ها مواجه نشد و این به عهده مدیران سلامت ما بوده است. گرچه من همواره داغ بزرگان از دست رفته علوم پزشکی را در دل دارم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشجویان پزشکی وقتی روپوش سفید پزشکی را می‌پوشند گویی لباس احرام پوشیده‌اند و از جان مایه می‌گذارند.

وی پایان گفت: ما در زمینه کرونا جنبه‌های روانپزشکی، روان‌شناسی، مسایل زیست محیطی و علوم اجتماعی را داریم وهامیدواریم بتوانیم از دانشگاه‌های غیرعلوم پزشکی در این زمینه بهره ببریم.

وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر