کد خبر: 967362 A

رییس علوم پزشکی دانشگاه تهران:

رییس علوم پزشکی دانشگاه تهران گفت: آقای روحانی کاش در آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها حضور داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ با حضور مجازی رییس جمهور، حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مصطفی رستمی نماینده ولی فقیه در دانشگاهها ظهر امروز در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

عباسعلی کریمی رییس علوم پزشکی تهران در این برنامه بیان کرد: ما سال تحصیلی جدید را در روزهایی شروع می‌کنیم که هفت ماه است کشور درگیر پاندمی کویید19 هستند. مردم شرایط سختی را در این مدت پشت سر گذاشتند و البته که باید یک خدا قوت محکم به وزارت بهداشت گفت: ما روزهای ابتدایی مشکلات زیادی داشتیم و حتی یکی از پرستاران به من گفت وقتی تاکسی من را سوار کرد و فهمید از بیمارستان می آیم من را وسط راه پیاده کرد. برخی از ما و حتی برخی از پزشکان برای اینکه کادر درمان تاب آوری داشته باشند و بتوانند در کار بمانند خودمان هم ماسک نمی‌زدیم.

وی گفت: شاید بهتر باشد یک مرتضی آوینی دیگری از خط مقدم درمان هم تصاویر را ثبت کند، این دوران سخت است و ما در علوم پزشکی افرادی داشتیم که شهید راه سلامت شدند. کرونا هست و مشخص نیست که چه زمانی از جامعه ما رخت بر می‌بندد.

کریمی بیان کرد: کرونا نکات تلخی مثل از دست دادن سرمایه‌های ارزشمند حوزه پزشکی را داشت. ما پزشکی را از دست دادیم که دو هزار و ۵۰۰ پیوند کلیه انجام داده بود. اما یک فایده آن این بود که توانستیم بیماری‌های واگیر دار را بهتر شناسایی کنیم.

وی افزود: شاید نیمی از مدیریت دانشگاه ما در بیمارستان بستری بودند اما حاضر نبودند که کار خود را رها کنند، روحیه کاری دانشگاهی همینگونه است.

وی خطاب به روحانی گفت: ای کاش امروز بعد از هفت ماه تلاش دانشگاه علوم پزشکی و تمام کادر بهداشت و درمان، امروز جا داشت که رییس جمهور را در جمع خودمان داشتیم تا شما حضوری از کادر درمان تشکر می‌کردید و  شاید روحیه کادر درمان را تغییر می‌داد و خستگی از تن‌ها میرفت.

رییس علوم پزشکی دانشگاه تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر