کد خبر: 967004 A

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی درگذشت دکتر طوبی کرمانی استاد برجسته دانشگاه تهران و اولین بانوی فیلسوف ایرانی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا،  متن این پیام به شرح ذیل است:

 انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت بانوی فرزانه، استاد دانشکده الهیات دانشگاه تهران و چهره علمی کشور سرکار خانم دکتر طوبی کرمانی موجب اندوه و تأسف فراوان شد.

استاد کرمانی از اساتید پیشکسوت دانشگاه تهران و مفاخر علمی کشور و اولین زن فیلسوف ایرانی بودند که عمر بابرکت خویش را به تلاش و فعالیت در عرصه‌های مختلف اجرایی همچون مشاور مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عضویت در شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و... سپری کردند و  منشأ خدمات بزرگ و ارزشمندی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند.

دکتر کرمانی دارای شخصیت علمی و فرهنگی بسیار ارزشمندی بودند و خلأ وجود پر خیر و برکت ایشان در حوزه الهیات و فلسفه جبران نشدنی است، تألیف چندین جلد کتاب علمی و اجتماعی، مقالات متعدد علمی، انجام پژوهش‌های مفید و شرکت در بیش از 80 کنگره ملی و بین‌المللی در داخل و خارج کشور  و تربیت دانشجویانی  پرشمار و نخبه  حاصل یک‌عمر تلاش و مجاهدَت این استاد فرهیخته است.

حسن خلق و رفتار نیک ایشان نیز چهره ماندگاری از یک نمونه معلمی و استادی را به جای گذاشته است که امروز حسرت فقدان این بانوی حکیم و گرانقدر در جمع اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه تهران و همه قلمروهای کاری که ایشان مشارکت داشته اند از جمَله شورای فرهنگی-اجتماعی زنان و خانواده پر رنگ است.

این‌جانب درگذشت این استاد ارجمند را به مقام معظم رهبری، خانواده و بازماندگان محترم ایشان و نیز جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت گفته و برای دکتر کرمانی، رحمت و غفران واسعه الهی را طلب می‌نمایم.

سعید رضا عاملی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

جامعه دانشگاه تهران زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی علمی و فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر