کد خبر: 966934 A

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۹۳۶ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزی میرجاوه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد ملاشاهی در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای تشدید برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران این فرماندهی از فعالیت باند قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی "تگور" شهرستان میرجاوه مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، محل اختفای قاچاقچیان و محموله موادمخدر و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله به عمق کشور مشخص و مرزداران در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند، محموله موادمخدر را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره می‌دیدند و توان مقابله با مأموران را نداشتند، از محل متواری و مرزداران موفق شدند در پاک سازی منطقه ضمن توقیف یک دستگاه خودروی تویوتا ، ۹۳۶ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل ۶۳۷ کیلوگرم تریاک و ۲۹۹ کیلوگرم حشیش که به طرز ماهرانه‌ای در داخل خودرو مخفی شده بود را کشف کنند.

سردار ملاشاهی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار این فرماندهی قرار دارد، خاطرنشان کرد: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط مرزی استان اجازه نمی‌دهد قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت در هیچ نقطه‌ای از استان احساس امنیت و آرامش کنند.

فرمانده مرزباني استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر