کد خبر: 965699 A

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت: آتش سوزی پوشش گیاهی علفی در اراضی ملی روستای دمدول منطقه حفاظت شده آق داغ به همت و تلاش محیط بانان پاسگاه محیط بانی برندق و سایر ارگان ها از جمله آتش نشانی شهر هشتجین و اهالی بومی مهار شد.

به گزارشا ایلنا، مهدی کسایی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت : بعد از ظهر روز گذشته با تلاش چهار ساعته محیط ‌بانان پاسگاه محیط بانی برندق ، آتش سوزی در اراضی ملی اطراف روستای دمدول در منطقه حفاظت شده آق داغ بخش بخش خورش رستم خلخال مهار شد.

کسائی گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال نیروهای آتشنشانی هشتجین و سایر ارگان ها با اقدام به موقع و با استفاده از لوازم مهار آتش از جمله روت فایر، دستگاه آب پاش و آتش کوب از گسترش آتش سوزی جلوگیری نمودند.

وی افزود : این آتش سوزی ها‌ بعلت سهل انگاری مسافرین و چوپانان محلی ایجاد می شود که بدون هرگونه رعایت جوانب احتیاط ایجاد آتش می کنند و به علت عدم توانایی در کنترل و مهار آن باعث گسترش آتش سوزی و از بین رفتن مراتع می گردند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اردبیل، وی با اشاره به آتش سوزی شش هکتاری در این منطقه اضافه کرد: علت آتش سوزی در دست بررسی است و همکاری مردم در عدم روشن کردن آتش در طبیعت و اطمینان از خاموشی آن می‌تواند کمک شایانی به حفظ محیط زیست و پیشگیری مؤثری در عدم وقوع آتش سوزی‌ها در مراتع و اراضی ملی باشد.

منطقه حفاظت شده آق داغ به وسعت 88 هزار هکتار در شهرستان خلخال واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالاست.

 

آتش سوزی جنگل آتش سوزی مراتع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر