کد خبر: 965658 A

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خبرداد:

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: از سال ۱۳۹۷ تا کنون با افتتاح پروژه های زمین چمن و زمین روباز ورزشی ۱۰۰ هزار متربع به فضای ورزشی دانشگاه‌ها اضافه شد.

به گزارش ایلنا،  محمد حسین علیزاده در آیین مجازی افتتاح ۲۷ پروژه ورزشی دانشگاه‌ها گفت: در راستای افزایش سرانه ورزشی دانشگاه‌ها ، افتتاح طرح های عمرانی پرکاربرد و زوده بازده در دستور کار وزارت علوم و دانشگاهها قرار گرفت و تاکنون ۱۴۱ پروژه شامل زمین چمن ، زمین روباز ورزشی و اتاق تندرستی و مرکز مشاوره تندرستی به بهره برداری رسیده است.

علیزاده گفت۷۴ اتاق تندرستی، ۷۶ مرکز مشاوره تندرستی، ۷۲ سالن ورزشی و ۱۵ زمین روباز ورزشی تجهیز شده است و با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان، سازمان امور دانشجویان، اداره کل تربیت بدنی و دانشگاه ها  برای آماده ساختن این امکانات مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۸۵۷/۳۸۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان امور دانشجویان صرف شده است. همچنین برای تجهیز ۷۴ باب مرکز تندرستی ۰۰۰/۰۰۰/۵۸۰/۲۰ ریال و تجهیز ۷۶ باب اتاق ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰/۶۰ ریال در دانشگاه ها هزینه شده است.

ضمنا از سوی اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی تا کنون ۰۰۰/۰۰۰/۳۲۸/۲۹۲  ریال جهت احداث و تجهیز ۱۱ باب استخر سرپوشیده، ۲۰ باب سالن چند منظوره و ۱۸ قطعه زمین ورزشی روباز طی سال های ۹۶ لغایت ۹۹ هزینه شده است.  

مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: ورزش برای سلامتی بسیار ضروری است و حتی شیوع ویروس کرونا نمی تواند باعث کنار رفتن این ضرورت از زندگی شود و در همین راستا این اداره کل نرم افزار ستاو را راه اندازی کرد تا دانشجویان دروس تربیت بدنی عمومی خودرا در منزل و با راهنمایی و نظرات مربیان انجام دهند.

وی افزود: در ایام کرونا فعالیت های این اداره کل با رویکرد ارتقاء دانش مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه‌ها به صورت مجازی و با همکاری سازمان هایی همچون آکادمی ملی المپیک و...ادامه داشته است که تاکنون ۸۰۰ نفر از مدیران، کارشناسان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور تحت پوشش قرار گرفته اند.

همچنین از سوی اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی تا کنون ۰۰۰/۰۰۰/۳۲۸/۲۹۲ ریال جهت احداث و تجهیز ۱۱ باب استخر سرپوشیده، ۲۰ باب سالن چند منظوره و ۱۸ قطعه زمین ورزشی روباز طی سال های ۹۶ لغایت ۹۹ هزینه شده است.  ضمنا به منظور تجهیز ۷۴ باب مرکز تندرستی ۰۰۰/۰۰۰/۵۸۰/۲۰ ریال و تجهیز ۷۶ باب اتاق ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰/۶۰ ریال در دانشگاه ها هزینه شده است.

 

پوشش حسین علیزاده زمین نرم افزار تربیت بدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر