کد خبر: 965197 A

تقی‌زاده مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به ضرورت نوسازی مدارس گفت: ایجاد فضاهای آموزشی در محلات هدف بازآفرینی در استان تهران تسریع می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد تقی زاده در جلسه ستاد بازآفرینی با اشاره به فضاهای آموزشی مورد نیاز در سطح شهرستان ها و در محلات هدف بازآفرینی اظهار داشت: آموزش و پرورش فضاهای آموزشی مورد نیازش را اعلام کرد و از آنجا که منابع مالی مهم ترین مانع در مسیر تامین فضاهای آموزشی می باشد، قانون ملاک عمل قرار می گیرد.

وی ادامه داد: در قانون پیش بینی شده که با استفاده از تغییر کاربری املاک مازادی که دستگاه ها دارند می توان نسبت به نوسازی مدارس اقدام کرد؛ از اینرو مقرر شد کمیته ای متشکل از آموزش پرورش، راه و شهرسازی، نوسازی مدارس و استانداری جلسه تخصصی برگزار و این موارد را احصا کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد: مشکلات در حوزه سند رسمی مالکیت آموزش و پرورش موانعی را در مسیر نوسازی مدارس ایجاد کرده که قرار شد کمیته ای با حضور اداره ثبت، آموزش پرورش و دبیرخانه ستاد بازآفرینی تشکیل و موضوع اسناد مالکیت آموزش و پرورش تعیین تکلیف شود.

تقی زاده در ادامه در مورد مراکز فنی و حرفه ای در شهرستان ها گفت: در مورد آموزش فنی و حرفه ای نیز مقرر شد مرکز فنی و حرفه ای بهارستان تا پاییز راه اندازی شود و در سایر شهرستان ها نیز هماهنگی و همکاری مورد نیاز جهت برگزاری کلاس های آموزشی صورت گیرد.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر