کد خبر: 965144 A

رییس کمیته تشکیلات شورای شهر تهران:

رییس کمیته تشکیلات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، دستگاه‎های اجرایی موظف هستند که قبل از انتصاب مدیران، از پرونده آنها استعلام تهیه کنند.

به گزارش ایلنا، سید حسن رسولی در دویست و سی و پنجمین جلسه شورای شهر، در جریان بررسی طرح "نظامنامه انتخاب، ارزیابی و نظارت بر عملکرد ذیحساب شهرداری تهران" و در مخالفت با پیشنهادی مبنی بر اینکه به جای «مراجع نظارتی» عبارت «هیئت تخلفات اداری» نوشته شود، گفت: با این پیشنهاد مخالفم چراکه بر اساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، دستگاه‎های اجرایی موظف هستند که قبل از انتصاب مدیران، از پرونده آنها استعلام تهیه کنند.

 او ادامه داد: این مستند قانونی نه مختص به سازمان بازرسی شهرداری و نه هیئت رسیدگی به تخلفات است و این موضوع به لحاظ محتوایی هم در این پیشنهاد مستتر است. یعنی اصل بر اینست که همه در هیئت تخلفات پرونده دارند و باید ثابت کنند که متخلف نیستند. بنابراین بهتر است طبق همان روال عادی برخورد شود چراکه این پیشنهاد حتی اگر به هیئت تطبیق برود هم رد می‎شود. 

همچنین خزانه‎دار شورا درخصوص نقش حراست در رد صلاحیت مدیران افزود: حراست مسئولیت حفاظت پرسنلی دارد و همه این احکام در پرونده  پرسنل شهرداری موجود است و بهتر است که بدعت‎گذاری نکنیم. 

سید حسن رسولی درباره پیشنهادی مبنی بر حذف تبصره‎های 2 و 3و 4 انتخابات ذیحساب، گفت: انتخاب حسابرس قانونی شهرداری و تمام سازمان‎ها و شرکت‎های تابعه و نیز انتخاب ذی‎حساب و قائم‎مقامان آن انحصارا در اختیارات شورا است. ذیحساب عامل نظارتی شورا است و حسابرس هم گزارش تفریق را ارائه می‎کند. بنابراین مرجع انتخاب شورا است. 

براساس گزارش معاونت ارتباطات و بین‎الملل شورای اسلامی شهر تهران، ر سولیافزود: برای انتخاب حسابرسان تصمیم گرفته شد که حسابرسان باید از بهترین افراد و دارای رتبه مورد تایید بورس باشند که بتواند نظارت کنند.

دستگاه های اجرایی شورای اسلامی شهر تهران شهرداری شهرداری تهران مجمع تشخیص مصلحت نظام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر