کد خبر: 964843 A

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران پس از استماع گزارش دبیر شورایاری منطقه ۲۲ به تشریح مشکلات این منطقه پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۲۲ گفت: اگرچه نزدیک ۲۰۰ هزار نفر در منطقه ۲۲ ساکن هستند اما برج‌های ساخته شده زیادی وجود دارد که پتانسیل جمعیت پذیری است و هیچگونه زیر ساخت و سرانه برای آن در نظر گرفته نشده است. باید اعتقاد پیدا کنیم مشکلات منطقه ۲۲ بیش از دو یا سه منطقه شهرداری است.

او افزود: ظرفیت‌پذیری منطقه با توجه به برج‌های ساخته شده بیش از ۵۰۰ هزار نفر خواهد بود و به زودی باید شاهد سکونت بیش از دو برابر جمعیت فعلی باشد در صورتی که در حال حاضر هم، سرانه‌های موجود را ندارد.

فراهانی با اشاره به اینکه سرانه آموزشی این منطقه مشکل دارد گفت: بیش از ۵۰ هزار سفر آموزشی از منطقه ۲۲ به منطقه ۵ به صورت روزانه انجام می شود و بخشی از ترافیک منطقه به همین علت است.

او ادامه داد: مسئله آب منطقه به حالت بحرانی رسیده بود که با راه‌اندازی تصفیه خانه ششم با همت شورای پنجم این مشکل حل خواهد شد.

او با اشاره به هزینه هزار میلیارد تومانی انتقال آب از سرچشمه‌های کرج و طالقان گفت: این اقدام یک پروژه ملی و باعث افتخار است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه باید از پتانسیل شورایاران این منطقه استفاده کرد، افزود: مشکلات منطقه ۲۲ در همه حوزه‌ها وجود دارد و باید دست به دست هم دهیم تا آنها را برطرف کنیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر