کد خبر: 964779 A

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه امنیت، سلامت و آموزش جزء اصول یک حاکمیت است، گفت: در کنار موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... باید موضوع امنیت نیز در برنامه های مجلس مورد اهتمام قرار بگیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در جمع نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حریم و شهیدان عرصه نظم و امنیت و درود بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای فرماندهی معزز کل قوا امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) و تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین(ع)، گفت:  مطالبی که توسط شما در این جلسه مطرح شد بسیار مفید بود و نیروی انتظامی نیز آماده هرگونه همکاری برای پیگیری و اجرای مصوبات است؛ ان شاء الله از این فرصت به دست آمده و ظرفیت خوب مجلس یازدهم در راستای پیشرفت کشور خصوصا در حوزه امنیت بهره لازم را ببریم.

وی با بیان اینکه استان مازندران با توجه به ویژگی های خاص، مورد توجه تمامی مسئولان است، ادامه داد: ناجا در حد توان و بضاعت خود به صورت ویژه به این استان توجه لازم را دارد و تاکنون اقدامات مطلوبی از لحاظ پشتیبانی انجام شده است؛ اما این میزان اقدامات کافی نیست.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از ظرفیت های موجود در راستای حل مشکلات استفاده مطلوب کرده ایم، تصریح کرد: باوجود اعتبارات محدود، اما با روحیه جهادی، انقلابی و مشارکت مردم ماموریت ها را به خوبی به انجام رسانده ایم به طوری که عملکرد ما مورد رضایت مقام معظم رهبری، امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" مسئولان و مردم نیز قرار گرفته است، اما تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه باید جایگاه ناجا ارتقاء یابد، عنوان کرد: امروز شأن و منزلت ناجا براساس اعلام نظرسنجی ها در حد رضایت بخشی است؛ این در حالی است که مجموعه ای که ابزار لازم را نداشته باشد نمی تواند ماموریت های خود را به درستی انجام دهد ، از این رو لازم است برای رفع مشکلات موجود تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

وی تاکید کرد: پشتیبانی در انجام و اجرای ماموریت ها، مطلوب و تاثیرگذار است، هر چند در برخی  از موارد پشتیبانی صورت نگرفته اما هرگز ماموریت های ما متوقف نشده است.

سردار اشتری با بیان اینکه امنیت، سلامت و آموزش جزء اصول یک حاکمیت است، خاطر نشان کرد: در کنار موضوعات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... باید موضوع امنیت نیز در برنامه های مجلس مدنظر قرار بگیرد.

وی ادامه داد: باید علاوه بر امکانات موجود، بودجه نیروی انتظامی نیز در سال 1400 مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد که در این زمینه باید استاندار مازندران، نمایندگان مجلس و خیران نیز پای کار باشند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور به تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص خیران امنیت ساز نیز اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم این موضوع را به خوبی با کمک شما نمایندگان مجلس و سایر مسئولان مربوطه جهت دهی کنیم قطعا در انجام ماموریت ها و سایر وظایف محوله موفق خواهیم بود.

اختصاص بودجه مطلوب به پروژه های عمرانی ناجا

وی در خصوص اختصاص اعتبارات عمرانی در نیروی انتظامی عنوان کرد: سهم اختصاص یافته به نیروی انتظامی در این حوزه ناچیز است که باید این موضوع نیز مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر لزوم ایجاد تحول در موضوات عمرانی ناجا گفت: اعتبارات ما در نیروی انتظامی محدود است این در حالی است که ناجا جزء سازمان هایی است که در اقصی نقاط ایران حضور دارد و بیشترین خدمات رسانی را به مردم ارائه می دهد؛ بنابراین لازم است کمیسیون عمرانی مجلس با اختیاراتی که دارد بخشی از مشکلات موجود را در این زمینه مرتفع کند.

وی ادامه داد: باید نیازمندی های عمرانی نیروی انتظامی در برنامه سال آینده در سطح کشور با هدایت های فنی شما مسئولان محلی و خیران رفع شود.

لزوم اهتمام ویژه به معیشت کارکنان ناجا

سردار اشتری به اهمیت معیشت کارکنان نیز اشاره و عنوان کرد: براساس نیاز موجود و ماموریت های سنگین باید به معیشت کارکنان ناجا به صورت ویژه توجه شود؛ حداقل در استان مازندران مشکل مسکن کارکنان ( ملکی یا سازمانی) باید رفع شود به طوری که کارکنان ناجا برای انجام ماموریت های خود دارای آرامش و امنیت خاطر باشند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور همچنین به موضوعات فرهنگی حادث شده در استان مازندران اشاره کرد و گفت: به دلیل تعطیلات در طول سال و یا حضور گردشگران در این استان شاهد بروز برخی ناهنجاری ها هستیم ، البته نیروی انتظامی با برنامه ریزی اصولی همچون طرح سالم سازی دریا به خوبی توانسته به این موضوع ورود پیدا کند، از این رو بایستی با توجه به امکانات موجود تمام توان خود را برای سال های آینده و پیشگیری از بروز برخی ناهنجاری ها به کار بگیریم و در این حوزه قوی تر و کاملتر حضور داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در موضوع عفاف و حجاب 26 دستگاه مسئول هستند، عنوان کرد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سهم هر دستگاه باید در این حوزه مشخص و از آنها گزارش های لازم دریافت شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار اشتری در پایان ضمن تشکر از حضور نمایندگان مردم مازندران در این جلسه، خاطرنشان کرد: ان شاء الله با پیگیری مصوبات مطرح شده در این جلسه شاهد پیشرفت استان و ارتقا امنیت باشیم.

گفتنی است، در این دیدار نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش امکانات خودرویی و تجهیزات کلانتری ها، ارتقای سطح انتظامی و نیز شاخص امنیت در شهرستان های استان، افزایش مشارکت مردم در تامین امنیت و .... بحث و تبادل نظر کردند.

فرمانده نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر