کد خبر: 964625 A

وزیر بهداشت خبر داد:

وزیر بهداشت از اجرای طرح مشوق‌های بیمه‌ای در گلستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: آنچه تا امروز در نظام سلامت دنبال می‌کردیم، توسعه کمی بود و توسعه‌ی کیفی نظام سلامت هم شروع شده است، مثل انجام معاینه پزشکی از راه دور که شکل گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از دل‌مشغولی‌های من بی‌نظمی در بیمه بود و اینکه در سازمان‌های بیمه گر اصلا به بحث پیشگیری پرداخته نمی شد و حق هزینه‌های توانبخشی هم همین مشکل را داشت، از همین رو طرح مشوق های بیمه‌ای برای خدمت پیشگیرانه و مراقبت سلامت به صورت پایلوت در استان گلستان افتتاح شد.

نمکی بیان کرد: این طرح با هدف گسترش سلامت همگانی و کنترل بیماری‌های قلبی و عروقی اجرا می شود. یکی از آرزوهای من این بود که در بیمه سلامت به پیشگیری و توانبخشی بپردازیم، این حرکت خردمندانه شروع شد و بخش توانبخشی هم در حال بررسی است و ما با همکارانمان در گلستان شاهد این موضوع بودیم.

نمکی بیان کرد: نظام سلامت ما بخاطر بی‌توجهی به بیماران غیرواگیر فشارهایی متحمل می‌شود تردید ندارم که خود مراقبتی یعنی هر خانه یک پایگاه سلامت و همینطور ایجاد انگیزه برای کادر سلامت باید صورت گیرد، مثلا سال گذشته ۱۰۰ هزار مرگ بر اثر فشار خون بوده است.

نمکی در پایان با یاد شهدای سلامت و سختی کار کادر درمان گفت: نمی‌دانم چرا بعضی این قدر بی توجه‌ای می‌کنند، افرادی که سال‌ها درس خواندند قربانی بی‌توجه‌ای عده‌ای می‌شوند.

بیمه سلامت ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر