کد خبر: 963980 A

بمنظور جلوگیری از بکارگیری کودکان صورت گرفت؛

سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: تهیه اطلاعات گودهای زباله گردی در راستای اقدامات پیشگیرانه و نظارت سختگیرانه به منظور جلوگیری از بکارگیری کودکان در دستور کار برنامه های این سازمان است.

به گزارش ایلنا، پس از ابلاغ شهردار تهران، در خصوص منع بکارگیری کودکان توسط پیمانکاران پسماند شهرداری، سازمان خدمات اجتماعی در راستای اقدامات حمایتی و کاهش آسیب، خدمات بهداشتی و درمانی را به منظور بررسی دوره ای وضعیت سلامت کودکان حاضر در گودها و حصارهای دپوی زباله در اطراف تهران از سر گرفت.

دور جدید ارایه این خدمات با استفاده از ظرفیت‌ تشکل های محلی و سازمان‌های مردم‌نهاد نسبت به افزایش خدمات اجتماعی و حمایتی به کودکان کار زباله گرد در محل گودها، گاراژها و حصارهای دپوی زباله اقدام و تلاش میکند نا زمان محو کامل این پدیده در شهر تهران خدمات خود را ادامه دهد. 

ارائه خدماتی مانند توزیع غذای گرم، توزیع اقلام بهداشتی و تهیه دارو و در صورت نیاز هماهنگی برای انتقال کودکان آسیب دیده به مراکز درمانی از دیگر خدماتی است که ارائه می شود.

تهیه بانک اطلاعات گودها، گاراژها و حصارهای دپوی زباله برای اقدامات پیشگیرانه و نظارت سختگیرانه به منظور جلوگیری از بکارگیری کودکان از دیگر برنامه های این سازمان است.

براساس گزارش سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های مردمی شهرداری تهران؛ کار کودک به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی، از دغدغه‌های اصلی مدیریت کلان شهر تهران است  و مقابله مؤثر با آن در اولویت شهرداری قرار دارد.

زباله شهر تهران شهرداری تهران کودکان تهیه دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر