کد خبر: 963724 A

رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران به مناسب نبودن ساختار تولید منابع و هزینه‌کردها انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمود میرلوحی در جریان دویست و سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: قصد داشتم این نطق را در هنگام لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران ارائه کند اما محقق نشد. این نطق مرتبط با ساختار شهرداری و اصلاح آن است و تلاش کردم تا مقایسه‌ای از کشورهای دنیا داشته باشم تا متوجه بشویم در دنیا چگونه عمل می‌شود.

او با بیان اینکه در دنیا ابتدا به درآمدها توجه و براساس آن خرج می‌کنند، ادامه داد: در حالی که ما ساختار مناسبی از نظر تولید منابع و هزینه‌کردهای خودمان نداریم. خوشبختانه کمیته‌های موجود در شورای اسلامی شهر تهران فعالیت خوبی در این سالها داشته‌اند و باعث شدند یک اقدام کارشناسی انجام گیرد.

میرلوحی با تاکید بر اینکه این امر نشاندهنده یک تحول است که نه تنها کمیسیون‌های شورای شهر فعال‌تر از گذشته عمل کرده‌اند بلکه کمیته‌های زیر مجموعه هم توانسته‌اند با تشکیل جلسات به موقع، پویایی خوبی داشته باشند گفت: از سوی دیگر موضوع شفافیت و اتاق شیشه‌ای در این شورا به خوبی به اجرا در آمد و تا امروز هیچ کدام از عملکردهای شهرداری و شورای شهر تهران پشت درهای بسته نبوده و  شهروندان می‌توانند اطلاعات کافی را به دست آورند.

عضو شورای شهر تهران گفت: ۴۰ ماه از تاریخ روز مشارکت حداکثری مردم به ما می گذرد و ما ۹۲ نفر بعنوان لیست امید وبا رای معنی‌دار مردم تهران ری وتجریش افتخار حضور در کرسی شورای شهر تهران را بدست آوردیم. در  مسیر پیش‌رو، پای اعضای شورایاری‌ها را به تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های شورای شهر تهران گشودیم تا مردم خودشان برای محله و منطقه‌شان تصمیم‌گیری کنند.

محمود میرلوحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر