کد خبر: 963708 A

عضو شورای شهر تهران نسبت به ساماندهی تابلوهای تجاری و صنفی و اخذ عوارض از تابلوها به شهرداری تهران تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناهید خداکرمی در جریان دویست و سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: شهر تهران از نظر بصری در وضعیت آشفته و ناخوشایندی قرار دارد، که قسمتی از آن به عناصر معماری در مقیاس بزرگ مانند ساختمان‌ها باز می‌گردد که متاسفانه بهبود نما و منظره آنها زمان طولانی می‌خواهد.
او ادامه داد: قسمتی از این آشفتگی نیز عناصر کوچک هستند که ساماندهی و تغییر آنها با وجود آنکه ساده و کم هزینه است، نقش مؤثری در بهبود سیما و منظر شهری دارد.
خداکرمی با بیان اینکه تابلوهای تجاری و صنفی از جمله عناصر کوچکی هستند که به راحتی می توانند سیمای شهر را شکیل‌تر و مطلوب‌تر کنند، تصریح کرد: رعایت اینکه یک تابلو چه رنگی باشد، چند درصد سطح در معرض دید واحد تجاری را در بر بگیرد، ،چه فونت و ابعادی داشته باشد، مهم است و نمی‌شود از فضایی که  متعلق به مردم است هر طور که دلخواه است برای تبلیغات استفاده کرد.
عضو شورای شهر تهران گفت: این بی‌نظمی و آشفتگی با مشارکت و پرداخت هزینه توسط واحدهای تجاری مستقر در مناطق و محلات براحتی قابل بهبود است. قطعاً هیچ واحد تجاری اجازه ندارد تا تابلویی نصب کند که برای مثال ابعاد آن بیش از  ۱۵% از سطح بیرونی خود باشد. 
او ادامه داد: به شهردار تهران تذکر داده می‌شود علاوه بر توجه به اخذ عوارض تابلوها، نسبت به ساماندهی تابلوهای واحدهای تجاری صنفی و اداری اقدام کند و در صدور مجوز نصب تابلوها، طراحی، ارتفاع، فونت، رنگ، اندازه، نورپردازی، میزان بیرون زدگی و شیوه نصب تابلو در ابعاد استاندارد منطبق با بافت و هویت هر منطقه اقدام کند و ضمن جلوگیری از آشفتگی بصری برای سلامت روح و روان شهروندان و نظم بخشی به المان‌های بصری بر اساس ضوابط طراحی شهری در هر راسته اقدام عاجل بعمل آورد.
ناهید خداکرمی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر