کد خبر: 963433 A

سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاخیر در واکسیناسیون کودکان می‌تواند، بازگشت بیماری‌هایی نظیر فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه را به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر کاهش واکسیناسیون کودکان در کشور گفت: این اتفاق می‌تواند بازگشت بیماری‌هایی نظیر فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید همه گیری بیماری کرونا در ایران و جهان بسیاری از امورات جاری زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است و بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط وزارت بهداشت میزان پوشش واکسیناسیون کودکان در کشور که همیشه در شرایط عادی بالای 95 درصد بوده است، متاسفانه با اثر پذیری از شیوع بیماری کووید19 برای اولین بار طی 25 سال گذشته به کم‌تر از 95 درصدرسیده است و تداوم این روند می‌تواند سلامت کودکان سرزمین ما را با خطر جدی مواجه کند و باز گشت بیماری‌هایی نظیر فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه را به همراه داشته باشد.

لاری بیان کرد: واکسیناسیون سپر اصلی دفاعی برای حفظ سلامت کودکان در برابر بیماری‌های عفونی است و تقویت سیستم بدن به صورت عام موجب محافظت نسبی کودکان در برابر بیماری کرونا نیز خواهد گردید.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: بنابراین اقدام به واکسیناسیون کودکان از جمله کارهای ضروری والدین است که علی‌رغم همه گیری ویروس کرونا باید برای انجام آن از منزل خارج شوند و نگرانی خانواده‌ها از مراجعه به مراکز بهداشتی برای دریافت خدمات واکسیناسیون به دلیل بیم از انتقال ویروس کرونا همواره مورد توجه مسوولین بهداشتی کشور بوده است و بدین منظور کلیه تمهیدات بهداشتی لازم جهت پیشگیری از ابتلا به بیمار در پایگاه‌های سلامت شهری کشور صورت پذیرفته است.

وی در پایان ضمن آرزوی قطع زنجیر کرونا افزود: درخواست ما از کلیه هموطنان کشور این است که ضمن تماس با پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت از واکسیناسیون فرزند خود اطمینان حاصل کنند و در صورت تاخیر در واکسیناسیون در اولین فرصت با در دست داشتن کارت واکسن فرزندان نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

خانواده کودکان واکسیناسیون والدین وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر