کد خبر: 963243 A

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: طی ۵ ماه نخست سال جاری، بیش از ۳۲ هزار نقطه در سطح معابر شهر تهران مورد مرمت قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا،‌ صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران که در تشریح دستاوردهای اجرایی طرح بهسازی معابر شهر تهران سخن می‌گفت، ضمن اعلام خبر فوق افزود: در مقطع زمانی اول فرودین ماه سال ۱۳۹۹ لغایت بیستم مردادماه سال جاری حدود ۳۳۰ هزار تن آسفالت در سطح معابر بزرگراهی و غیر بزرگراهی پایتخت پخش و اجرا شده که در نتیجه آن بیش از ۱۴۰ معبر مورد تراش و روکش کلی قرار گرفته و بیش از ۳۲ هزار نقطه از عوارض خرابی سطح معابر مرمت شده است.

وی با بیان آنکه حدود ۱۱۰ هزار تن از حجم آسفالت مورد اشاره توسط پیمانکاران و واحدهای اجرایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران پخش و اجرا شده است، یادآور شد: مابقی حجم آسفالت تولید شده شامل ۲۲۰ هزار تن توسط شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه صرف ترمیم روکش معابر حمل و نقلی شده است.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، امسال نیز اجرای یک میلیون تن آسفالت در قالب طرح بهسازی معابر شهر تهران هدف گذاری شده است و در نتیجه عملکرد ۵ ماهه نخست امسال، حجم پیام‌های گلایه‌آمیز شهروندان در ارتباط با مشکلات روکش آسفالت معابر به نحوی محسوس کاهش یافته است.

براساس گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، گفتنی است طرح بهسازی معابر در سال ۱۳۹۹ با اطمینان بیشتر در مورد دستیابی به اهداف کمی، ارتقای دوام و کیفیت آسفالت را نیز مدنظر قرار داده است. اتکا به ظرفیت‌های داخلی شهرداری تهران در تولید آسفالت و صرفه‌جویی قابل ملاحظه در هزینه‌های تولید، امکان کنترل کیفی آسفالت در محل کارخانه و تأمین نیاز مناطق شهرداری تهران به آسفالت از جمله مهمترین مشخصات و مزایای این طرح است.

پایتخت شهر تهران شهرداری تهران مشکلات معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر