کد خبر: 963146 A

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان مازندران و خوزستان، عملیات حفاری غیرمجاز در شهرستان آمل و اندیکا متوقف و ۷ نفر از اعضای این باند دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سردار "امیر رحمت‌الهی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با کسب اخبار واصله از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر انجام حفاری غیرمجاز در منزل شخصی واقع در شهرستان آمل و فعالیت باند حفاران غیرمجاز مسلح در شهرستان اندیکا به قصد تحصیل اشیاء تاریخی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت استان های مازندران و خوزستان قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا اکیپ هایی مجرب  از نیروهای یگان حفاظت پس از  هماهنگی  با دستگاه قضائی و با همراهی عوامل انتظامی به محل های مورد نظر عزیمت و ضمن رعایت موازین شرعی و قانونی، نسبت  به دستگیری اعضای باند حفاران غیرمجاز  اقدام کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح  کرد: طی این عملیات‌ها یکی از حفاران غیر مجاز در شهرستان آمل دستگیر و تعداد ۷ دستگاه فلزیاب غیر مجاز کشف و در شهرستان اندیکا نیز  ۶ نفر از اعضای باند دستگیر، تعداد یک دستگاه فلزیاب به همراه یک قبضه سلاح شکاری غیر مجاز  و مقادیری  ابزار و ادوات حفاری کشف  شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دستگیری متهمان و معرفی آن‌ها به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی و حامیان حفاظت از میراث فرهنگی کشور عزیزمان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس و یا شماره تماس ۰۹۶۶۲ با وزارت میراث فرهنگی و یگان حفاظت برای پیشگیری از جرایم اطلاع تا در تامین امنیت جامعه سهیم باشند.

فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر