کد خبر: 963133 A

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مدارس شاهد روز شنبه ۱۵ شهریور ماه در دبستان دخترانه شاهد حضرت خدیجه در منطقه ۱۸ تهران با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همزمان با مدارس شاهد سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، مهندس سعید اوحدی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر سراسر کشور، تصریح کرد: اهمیت کسب علم و دانش و علم‌اندوزی در اسلام بارها مورد تأکید قرار گرفته است و رسول اکرم (ص) مسلمین را به کسب دانش از هر جایی در دورترین نقاط، حتی در چین توصیه فرموده‌اند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فداکاری دانش‌آموزان در هشت سال دفاع مقدس، افزود: از مجموع شهدای دفاع مقدس، تعداد قابل توجهی شهید از دانش‌آموزان بودند که سربلندی و امنیت امروز را برای ملت ایران به ارمغان آوردند و همه دانش‌آموزان به ایثار آنها افتخار می‌کنند.

معاون رییس جمهور با بیان خاطراتی از دوران اسارت و تلاش آزادگان برای کسب علم در اسارت‌گاه دشمن ادامه داد: علی‌رغم مشکلات فراوانی که آزادگان عزیز در اردوگاه‌های رژیم عراق با آن رو به رو بودند و فشارهای شدید دشمن، اغلب آزادگان علم‌اندوزی را فراموش نکردند و از کوچک‌ترین فرصت برای کسب دانش بهره بردند که پس از آزادی برای بسیاری از اطرافیان آنها شگفت‌آور بود.

وی با آرزوی سلامتی برای همه دانش‌آموزان به خصوص دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه‌ای در مورد حضور دانش‌آموزان در مدارس حاکم است و تأکید بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مدارس شاهد اجرای پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های مراجع ذی‌ربط در مورد استفاده از شبکه شاد است و حفظ سلامتی دانش‌آموزان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از اهمیت زیادی برای بنیاد برخوردار است.

اوحدی در پایان برای دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر در سال جدید تحصیلی سلامتی و موفقیت از درگاه الهی مسئلت کرد و خطاب به مسئولان و معلمان مدارس شاهد، گفت: کیفیت‌بخشی مدارس شاهد از اهمیت زیادی برخوردار است و مسئولان و آموزگاران باید قدر فرصت ایجاد شده برای خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را بدانند که این خدمت توفیق الهی است و موجب خیر و برکت خواهد بود لذا باید با تمام توان برای آموزش و پرورش فرزندان ایثارگران عزیز تلاش کرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر