کد خبر: 963066 A

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش در مراسم آغاز سال تحصیلی گفت: گرفتن مدرسه از دانش آموزان باعث تضعیف بلوغ اجتماعی و آسیب دیدن مراحل رشد آنها می شود.

به گزارش خبرنگار  ایلنا،  محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی که در مدرسه خیرساز نوجوانان انقلاب منطقه ۴ برگزار شد، گفت: امروز بزرگترین رویداد فرهنگی کشور، تاثیر گذارترین، عمیق‌ترین رویداد با ۱۵ میلیون دانش آموز و جمع بسیاری از معلمان و دبیران آغاز خواهد شد. رویدادی که جریان زندگی را متحول می‌کند.

وی افزود: دایره کسانی که تحت تاثیر این نظم جدید قرار می‌گیرند بسیار است. امسال سال تحصیلی را با ایام محرم آغاز می‌کنیم که نشان شعور و دینداری است. ما سالی متفاوت را آغاز می‌کنیم، ما راهی را شروع می‌کنیم که جدید است و قبلا آن را تجربه نکرده بودیم از این رو باید از مشارکت همگانی بهره ببریم. 

حاجی میرزایی گفت: سلامت خانواده‌ها و دانش آموزان و ارائه آموزش با کیفیت به دانش اموزان دو دغدغه مهم ماست. ما باید راهی را پیدا می‌کردیم که این دو دغدغه را پاسخ دهد، برای تامین سلامت به وزارت بهداشت مراجعه کردیم آنها آموزش را مجاز دانستند و هر لحظه اگر تصمیم دیگری را در نظر  بگیرند ما اعمال خواهیم کرد. 

وزیر آموزش و پر‌ورش گفت: ما برای آموزش حضور را اولویت قرار  دادیم زیرا مدرسه جایگاه مهم اجتماعی دارد. گرفتن مدرسه از دانش آموزان تضعیف بلوغ اجتماعی و آسیب به مراحل رشد آنهاست. آنچه که می‌توان در مدرسه کسب کرد در جایی دیگر امکان پذیر نیست. ما نگرانی‌های خانواده ها را درک می‌کنیم اما به ظرفیت‌های جامعه که در دوران کرونا بروز پیدا کرد، ایمان داریم.

وی ادامه داد: ما همه پیش بینی‌ها را کرده‌ایم، مدرسه تلویزیونی، شبکه شاد و بسته‌های آموزشی برنامه ریزی شده‌اند. ما تضمین می‌کنیم که همه دانش آموزان از آموزش در سراسر کشور برخوردار باشند. 

وی افزود: خداوند توفیقات زیادی به خیرین داده و زمانی که در جمع خیرین مدرسه ساز حاضر هستم تصور می‌کنم خداوند توفیقات بزرگی به آن‌ها داده است. معتقدم مدرسه یک ساختمان نیست زیرا در مدرسه شخصیت و هویت انسان‌ها شکل می‌گیرد، بسیاری از خیرین برای ساختن آینده جامعه در این جامعه تلاش می‌کنند.

حاجی میرزایی بیان کرد: طرح مشارکت عمومی برای ساخت مدرسه تنها یک طرح برای تامین اعتبار مدرسه‌سازی تلقی نمی‌شود. درست است که  کمبود منابع  که در این حوزه وجود دارد، لازم است بگوییم توجه دولت در این زمینه افزایش یافته و اعتبارات ۶ برابر شده است، همچنین سهم خیرین نیز ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: همه مردم باید در مدرسه ‌سازی این اقدام ارزشمند سهیم شوند، در این راستا آموزش و پرورش تلاش می‌کند همه مردم در مدرسه سازی شریک شوند و ۸۰ میلیون خیر داشته باشیم.باز کردن چتر مشارکت در ایران یک امر مبارک است امیدوارم طرح آجر به آجر یک فعالیت تربیتی تلقی شده ‌و همچنین امیدواریم توسعه پیدا کند. 

در ادامه این مراسم عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به پروژه مهر اظهار کرد:پروژه مهر و بازگشایی مدارس از بهمن ماه ۹۸ کلید خورد، کارگروه‌های شش گانه مدیریت این پروژه را برعهده گرفتند. کارگروه نظارت انتصاب مدیران جدید را رقم زد، همچنین کارگروه سلامت در راستای تامین سلامت دانش‌آموزان گام‌های موثری را برداشت که در این زمینه از مدیران، دبیران، معاونان تشکر می‌کنم. 

وی بیان کرد: ۲۰ مراسم با حضور معاونان رئیس جمهور و معاونان وزارت آموزش و پرورش در تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی در حال برگزاری است.

آموزش و پرورش دانش آموزان رشد مدرسه سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر