کد خبر: 962598 A

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع مناسب زیرساخت‌های آموزشی از مهم‌ترین ارکان هر جامعه است و برای داشتن جامعه عادلانه باید خدمات آموزشی عادلانه داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در در مراسم رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن شاد  اظهار داشت: کرونا دنیا را غافلگیر کرد و به سرعت هم نظام‌های جاری و مناسبات مردم تحت تاثیر این ویروس قرار گرفت. در قرن اخیر پدیده‌ای به این حد تاثیرگذار آن همه با دایره شمول بالا دیده نشده است اما  آموزش زیربنای شکل گیری یک جامعه عادلانه است از این رو توزیع مناسب زیرساخت‌های آموزشی از مهم‌ترین ارکان هر جامعه است و برای داشتن جامعه عادلانه باید خدمات آموزشی عادلانه داشته باشیم.

وی افزود: نرم افزاد شاد عرصه ارائه خدمات متنوع آموزشی با حداکثر کیفیت و کارایی است و امیدواریم معلمان و دانش‌آموزان از این خدمات بهره‌مند شوند. متاسفانه شیوع کرونا بیش از یک میلیارد محصل را تحت تاثیر خود قرار داد و تعطیلات طولانی آموزشی را در جریان کرونا تجربه کردیم اما تعطیلات طولانی آثار روانی و اجتماعی کوتاه و بلند مدتی دارد بنابراین باید دست به کار می‌شدیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دنیا هیچ کشوری تجربه مشابهی نداشتند و حتی کشورهای پیشرفته دنیا هم هیچ راه حل قاطعی برای پاسخگویی به این پدیده وجود نداشت بر همین اساس در گام اول از تلویزیون کمک گرفتیم و چهار کانال تلویزیونی به کمک ما آمدند.  البته در  پوشش تلویزیونی امکان پرسش و پاسخ وجود نداشت و از این رو نیاز به ابزار دیگری داشتیم.

وی بیان کرد: پس از این،  تیمی علاقه مند و مصمم برای راه اندازی شاد وارد عمل شدند. امروز رونمایی از نسخه پیشرفته‌تر این شبکه را شاهد هستیم. ما اکنون وارد زیست بوم جدیدی شدیم و کرونا ما را به این زیست بوم پرت کرده است. باید از قابلیت‌های این زیست بوم بهره بگیریم و هم باید محدودیت‌های آن را بشناسیم؛  برای رفع محرومیت از مناطق مختلف کشور آموزش در شاد کمک کننده است و می‌توانیم بهترین تدریس‌ها را برای دانش‌آموزان سراسر کشور ارائه دهیم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: این ظرفیت خوب و ممتاز در جامعه وجود دارد اما برخی به این ابزار دسترسی ندارند یا از پوشش اینترنت محروم هستند اما عدم دسترسی به این فضا نباید مانع محرومیت آنها از تحصیل شود بنابراین  صرف نظر از هر شرایطی که دانش آموزان دارند،  امکان تحصیل را برای آنها فراهم می‌کنیم.

حاجی میرزایی بیان کرد: اصل بر حضور است اما هر جایی که تراکم دانش آموزان بالا باشد از گروه بندی استفاده می‌کنیم. برای کسانی که از تلویزیون استفاده می‌کنند زمان‌هایی مشخص می‌کنیم که معلمان در مدارس حضور دارند.

آموزش و پرورش پوشش تلویزیون جامعه وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر