کد خبر: 962583 A

مشاور وزیر آموزش و پرورش در برنامه شاد:

مشاور وزیر آموزش و پرورش در برنامه شاد گفت: خدمات پایه شاد به طور عمومی تعریف شده که رایگان هم خواهد بود.

به گزارش ایلنا، حسن الحسینی مشاور وزیر آموزش و پرورش در برنامه شاد، صبح امروز در مراسم رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن شاد گفت: از توجه خاصی که مقام معظم رهبری هم به این موضوع داشتند سپاسگزار هستیم. رونمایی از نسخه جدید شبکه شاد ۲ را امروز شاهد هستیم که تفاوت فاحشی با گذشته دارد و در شرایطی که تحول بزرگی  در نظام‌های آموزشی در حال وقوع است،  کشورمان افتخار دارد کار را به گونه‌ای مدیریت کند که آموزش تداوم داشته باشد.

وی اضافه کرد: کیفیت آموزش بر تداوم آموزش ارجحیت دارد و باید محتوای آموزشی استاندارد در نظر گرفته شود. در نسخه جدید شاد معلمان می‌توانند صفحه شخصی خود را داشته باشند،  تعامل مناسب صوتی و تصویری  میان دانش‌آموزان و معلمان برقرار است در واقع خدمات پایه شاد به طور عمومی تعریف شد که رایگان هم خواهد بود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت:درنظر داریم برای همه دانش آموزان شرایط یکسانی داشته باشیم. همچنین لازم به ذکر است که همه با هویت مشخصی به این شبکه ورود پیدا می‌کنند. آموزش ترکیبی که به آن اشاره داریم، کار را تکمیل می‌کند که شامل آموزش تلویزیونی،  آموزش مجازی و آموزش حضوری می‌شود.

الحسینی تصریح کرد: سیستم پشتیانی برای این کار تعریف شده است که راهنماهای خوبی برای آن داریم  از طرفی حدود ۲ هزار نفر در حال آموزش دیدن برای راهنمایی هستند  تا برای بکارگیری شاد کمترین مشکل را داشته باشیم، همچنین سعی کردیم افزوده‌های شاد را ارتقا دهیم،این افزوده‌ها به مرور وارد شاد خواهد شد و بخشنامه آن را ابلاغ کردیم.

در ادامه این مراسم محمود حبیبی مدیرکل فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تغییر پارادایمی  را با شیوه کرونا در نظام آموزشی شاهد هستیم،  اظهار کرد: اگر نتوانیم خود را با تغییرات تکنولوژی همگام کنیم ، فناوری‌ها از ما جلو می‌زند که البته ویروس کرونا این سرعت را افزایش داد.

 او ادامه داد: ما تیم فنی گسترده‌ای را فعال کردیم تا از دغدغه‌های معلمان و دانش آموزان در استفاده از این شبکه بکاهیم.  همچنین ۹۰۰ راهبر شبکه شاد در سراسر کشور فعال هستند، علاوه بر این، تعداد ۲ هزار نفر از معلمان در مورد استفاده از شبکه شاد آموزش دیده‌اند.

حبیبی اظهار کرد:  به آینده شاد امیدوار هستیم و  در آینده‌ای نزدیک ایجاد محیط شخصی یادگیری LPE برای دانش آموزان را خواهیم داشت.

 

آموزش مجازی اینترنت وزیر آموزش و پرورش ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر