کد خبر: 962305 A

با هوشیاری ماموران معاونت مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران استفاده کننده از کارت پایان خدمت جعلی که برای دریافت گذرنامه اقدام کرده بود، بازداشت و گذرنامه وی توقیف شد.

به گزارش ایلنا، روز گذشته یازدهم شهریور ماه فردی برای پیگیری گذرنامه خود به معاونت گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در خیابان شهید مطهری مراجعه که در بررسی های انجام شده، مشخص شد این فرد در سال ۱۳۷۸با ارائه کارت پایان خدمت جعلی گذرنامه دریافت کرده است.

در این گزارش آمده است، جعلی بودن کارت پایان خدمت این شهروند، محرز و گذرنامه وی نیز توقیف شد.

این گزارش حاکی است، متهم پس از رویارویی با افسر پرونده علی رغم این که در ابتدا منکر جعلی بودن کارت پایان خدمت خود شده و مدعی بود، از جعلی بودن کارت پایان خدمت خود بی خبر است؛ در نهایت لب به اعتراف گشود و اظهار داشت، در سال ۷۸ با پرداخت ۱۰میلیون ریال پول نقد به فردی که از طریق دوستانش با وی آشنا شده بود و در زمینه جعل اسناد دولتی فعالیت داشت، کارت پایان خدمت دریافت کرده و در همان سال موفق به اخذ گذرنامه شده است.

بر اساس این گزارش، متهم به جرم استفاده از کارت جعلی معترف و برای سیر مراجل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. تلاش برای شناسایی و دستگیری جاعل یا جاعلان کارت مذکور ادامه دارد.

پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر