کد خبر: 962101 A

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قرچک و ورامین گفت: با توجه به اجرای «طرح ۹ در ۹۹» تاکنون برای ۳۲ هزار و ۴۶ هکتار از عرصه‌های ملی ورامین سند تک برگ کاداستری اخذ شده است.

به گزارش ایلنا، اصغر سپه وند درباره جزئیات اجرای این طرح در سطح شهرستان ورامین افزود: یکی از محورهای 9گانه اعلامی اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی است که در این خصوص با تعامل خوبی که بین منابع طبیعی و ثبت اسناد وجود دارد، تاکون برای 32 هزار و 46 هکتار از عرصه های ملی این شهرستان اسناد تک برگ کاداستری اخذ شده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از فعالیت های جهشی 9 گانه، مدیریت و بهره برداری از مراتع است که در این خصوص برای 196 هزار هکتار از مراتع شهرستان ورامین طرح های مرتعداری تهیه شده است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان های قرچک و ورامین اظهار داشت: در قالب اجرای این طرح 1300 هکتار ذخیره گاه جنگلی گز مورد شناسایی قرار گرفته است که تهیه طرح برای عملیات حفاظتی، زادآوری و احیاء در دستور کار می باشد.

سپه وند به احاله مدیریت و بهره وری پارک های جنگلی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به تکلیف قانونی، پارک جنگلی 35.5 هکتاری شهرستان قرچک به شهرداری این شهرستان احاله شد.

وی درباره پوشش حفاظتی به عنوان یکی دیگر از فعالیت های 9 گانه جهشی در سال جاری خاطر نشان کرد: پوشش حفاظتی با هدف حفاظت بهتر و بیشتر از عرصه های منابع طبیعی در دستور کار قرار دارد که در این خصوص عرصه های ملی به مناطق بحرانی، نیمه بحرانی و عادی از لحاظ چرای دام، آتش سوزی، تصرفات و قاچاق چوب های تاغ بلوک بندی شده اند.

این مقام مسئول در ارتباط با توسعه دولت الکترونیک تصریح کرد: به منظور تسریع در مکاتبات و رسیدگی کلیه مکاتبات و استعلامات به صورت الکترونکی انجام می پذیرد و ارتباط با شبکه های دولت برقرار است.

وی اضافه کرد: درخصوص اقدامات لازم برای اخذ حقوق دولتی تاکنون 40 پرونده جهت وصول مطالبات دولتی ناشی از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی در مراجع قضائی تشکیل شده و طی شش ماهه سال جاری مبلغ 700 میلیون ریال مطالبات اخذ و به خزانه واریز شده است.

سپه وند تشکیل یک مورد تعاونی فراگیر بهره برداران شهرستان ورامین و عضویت در صندوق منابع طبیعی را از دیگر فعالیت های 9 گانه برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، وی به طرح های محوری سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 500 هکتار طرح احداث هلالی های آبگیر و مدیریت پرورشی در تاغزارهای ورامین و 200هکتار احداث هلالی های آبگیر به همراه کاشت بذر درمنه دشتی در حوزه آبخیز سیاهکوه ورامین به مرحله اجرا درخواهد آمد.

کاداستر عرصه‌های منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر