کد خبر: 961978 A

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور:

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از تحویل بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس بعد از زلزله کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز دوم سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

"مهراله رخشانی‌مهر" رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در میزگرد این اجلاس گفت: تمام اعتبارات سال ۹۸ کاملا تخصیص پیدا کرد، در حالی که در سال ۹۶ حدود ۴۷۰ میلیارد تومان از اعتبارات تا دی اختصاص پیدا کرده بود.همچنین تلاش شد از دی ۹۶ تاکنون به طور میانگین هر روز ۳ کلاس درس در کشور تحویل داده شود.

رخشانی مهر اضافه کرد: در سال ۹۸، ۱۳ هزار و ۷۷۷ کلاس درس تحویل داده شد که پیش بینی می‌شود این رقم در سال ۹۹ به بیش از ۱۴ هزار کلاس درس برسد. تمام این سال ها تلاش شد به موضوع سند تحول بنیادین و زیر نظام فضا و تجهیزات توجه کنیم و هر کلاس درس با احتساب مشاعات حدود ۱۸۰ متر مربع زیربنا دارد.

وی در خصوص مدیریت بحران زلزله و وضعیت مدارس استان کرمانشاه توضیح داد: با توجه به ساخت و ساز‌های انجام شده در کرمانشاه بعد از زلزله فضای آموزشی حدود ۰/۶ مترمربع اضافه شده است و نکته قابل توجه این است که از زمان زلزله تاکنون بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس در این استان تحویل داده شده است که به طور میانگین یک کلاس در روز می‌شود. همچنین برای تجهیز هر کلاس درس ۷۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود که این اعتبار از محل منابع ملی است.

وی افزود: باید به فکر تامین زمین کافی برای ساخت مدارس باشیم. ما پروژه‌های جدید استانی را در محوطه مدارس قدیم احداث می‌کنیم؛ زیرا همکاران ما نتوانستند زمین جدید داشته باشند و مدارس نوساز در محوطه حیاط مدارس قدیمی بنا می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: همکاران مناطق مختلف بعد از ساخت مدارس جدید متاسفانه بنای قدیمی را تخریب نمی‌کنند که این اتفاق نباید انجام شود حتی اگر کاربر‌ی‌هایی مانند انبار به آن داده شود. بنا نیست پولی که برای مدرسه سازی هزینه می‌شود برای سایر ساخت و ساز‌ها در آموزش و پرورش مورد توجه باشد و اگر همکار استانی هم در این زمینه کاری انجام دهند تخلف کرده‌اند.

زلزله زمین ساخت و ساز مدیریت بحران وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر