کد خبر: 960738 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد؛

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در نقاط مختلف کشور طی امروز و روزهای آینده خبر داد.

"صادق ضیائیان" مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، ضمن اشاره به بارش‌های پراکنده در برخی نقاط کشور گفت: انتظار داریم عمده بارش‌های امروز در استان‌های گلستان و خراسان شمالی باشد، البته بارش‌هایی را هم در بعضی مناطق دیگر مثل شمال خراسان رضوی و همچنین در ارتفاعات استان هرمزگان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: طی امروز (یکشنبه) و فردا (دو شنبه) انتظار داریم ارتفاعات زاگرس مرکزی که در استان‌های چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، استان لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و کرمانشاه  است، بارش‌هایی را شاهد باشیم، همچنین در کردستان و همدان انتظار بارش‌های رگباری و پراکنده را هم خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: طی فردا در ارتفاعات رشته کوه‌های البرز مرکزی که واقع در استان‌های مازندران است بارش‌هایی را شاهد خواهیم بود و انتظار داریم که ناپایداری‌ها را که منجر به بارش پراکنده در ارتفاعات زاگرس می‌شود طی روز چهارشنبه هم داشته باشیم.

به گفته‌ی مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، در روزهای پنجشنبه و جمعه در غرب دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌هایی پیش‌بینی می‌شود و طی این سه روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید را هم شاهد خواهیم بود.

ضیائیان افزود: برای شهر تهران هم انتظار تغییرات آنچنانی وجود ندارد و این تغییر در حد یک الی دو درجه است که انتظار داریم دما تا آخر هفته بین ‌۳۰ الی ۳۲ درجه متغیر باشد.

هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر