کد خبر: 960073 A

به گفته رئیس مرکز هماهنگی و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، پژوهش‌ها نشان می‌دهد که اضطراب معلمان و خانواده‌ها در استفاده از فناوری‌های جدید و حضور در فضای مجازی افزایش یافته است.

به  گزارش ایلنا، علی باقرزاده در نشست با مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها با بیان اینکه اجلاس در هفت محور پیش‌بینی شده است، گفت:  محور اول تا چهارم را تعیین خط مشی‌ها و برنامه‌های مرتبط با آغاز و تداوم آموزش در سال تحصیلی جدید، اجرای سند تحول و بسته‌های تحولی در زیست‌بوم جدید، فناوری‌های یادگیری در زیست بوم جدید، روش‌های حمایت از معلمان دانش‌آموزان و خانواده‌ها در زیست بوم جدید برشمرد.

وی اظهار کرد: رویکرد اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش کشور پشتیبانی علمی، نظری و اجرایی بازگشایی مدارس در دوره شیوع کرونا است.

باقرزاده در ادامه افزود: پژوهش‌ها نشان می‌دهد که از سویی اضطراب معلمان و خانواده‌ها در استفاده از فناوری‌های جدید و از سوی دیگر اشتیاق دانش آموزان برای استفاده از فناوری و حضور در فضای مجازی افزایش یافته است، لذا این احتیاط و علاقه به استفاده از فناوری، شکاف دیجیتالی موجود را تشدید می‌کند که لازم است حمایت‌هایی را سازماندهی کنیم که مهارتهای معلمان و خانواده‌ها را به مهارت‌های دانش‌آموزان نزدیک شوند.

رئیس مرکز هماهنگی و حوزه وزارتی آموزش و پرورش  حمایت از خانواده‌ها، راهبری جریان آموزش و کنترل آن، عدالت و برابری فرصت‌های آموزشی و اقتصاد آموزش و پرورش را از دیگر محورهای اجلاس برشمرد.

بنا بر گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به اینکه تمامی مدیران و روسای مناطق آموزش و پرورش باید در این اجلاس حضور داشته باشند، اظهار کرد: هرچند این جلسات به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود اما تمامی مقررات جلسات حضوری را خواهد داشت از جمله رعایت پروتکل های بهداشتی در این جلسات کاملاً ضروری است

 

رئیس مرکز هماهنگی و حوزه وزارتی آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر