کد خبر: 959875 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگی کامل کادر بهداشت و درمان و جامعه پزشکی در بخش دولتی و خصوصی در مقابله با کرونا خبرداد و گفت: امیدواریم که با همراهی عمومی و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از حضور در اجتماعات پیک دیگری را شاهد نباشیم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد، شاپور بدیعی ضمن گرامیداشت روز پزشک و تبریک این روز به جامعه پزشکی در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد و به منظور هم اندیشی بخش دولتی با خصوصی در زمینه درمان کرونا برگزار شد؛ گفت: مشهد هنوز در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی افززود: آمار رو به افزایش نیست اما روند کاهشی به مفهومی که بتوانیم اعلام کنیم از پیک عبور کردیم وجود ندارد؛ شاید بتوان گفت؛ به شرایط ثباتی رسیده ایم که البته می‌تواند خیلی شکننده باشد. در این شرایط فرصت را مغتنم دانستیم و برای تجدید قوا و ایجاد هم افزایی بین بخش دولتی وخصوصی اقدام به برنامه ریزی و طرح ریزی مجدد نمودیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نقش پر رنگ بخش خصوصی در درمان بیماران کرونایی به خصوص بیماران سرپایی اشاره کرده و گفت: بخش خصوصی  در ارائه خدمات به بیماران کرونایی بازوی کمکی موثری بوده است. واقعیت این است که بخش بزرگی از بیماران سرپایی خدمات خود را در بخش خصوصی در یافت می‌کنند و بخشی از بیماران بستری نیز دریافت خدمات خصوصی را انتخاب می کنند.

بدیعی از برپایی جلسات هم اندیبشی به صورت ماهانه  بین دانشگاه علوم پزشکی وسازمان نظام پزشکی مشهد خبر داد و گفت:  با توجه به رفتار مرموز کرونا ما باید هر دقیقه آماده باشیم و هر چه قدر ارتباط و تعامل بخش های مختلف بهداشت و درمان شهر بیشتر و بهتر باَشد در کنترل  کرونا موفق تر خواهیم بود.

وی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: هر چه تعداد بیماران افزایش یابد؛ فشار بر کادر درمانی افزایش یافته و کیفیت خدمات کاهش می‌یابد لذا مردم باید به صورت جدی راهکارهای پیشگیری از این بیماری را به ویژه در تعطیلات پیش رو که به سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) اختصاص دارد؛ مد نظر قرار دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر