کد خبر: 959816 A

مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: طی سال جاری تاکنون در چهار جلسه شورای عالی و همچنین کمیته های تخصصی ذیل این شورا، برخی مباحث مهم حوزه حمل و نقل درون شهری مطرح و موضوعات مرتبط در حال پیگیری میباشد و در برخی حوزه ها تصمیات لازم اتخاذ شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،‌ پوریا محمدیان یزدی در این زمینه گفت: در جلسات شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، وضعیت پروتکل های بهداشتی در ناوگان عمومی حمل و نقل شهری و چگونگی پیاده سازی طرح فاصله گذاری اجتماعی در سامانه های حمل و نقل عمومی شهری مطرح و تدابیر لازم اتخاذ گردید .

 وی افزود: گزارش عملکرد پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در سال ۱۳۹۸  و همچنین اقدامات پلیس راهور در خصوص مصوبات جلسات پیشین شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بصورت تفصیلی در دوجلسه شورا مطرح و در خصوص موضوعات مطرح در آن تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد برخی موارد پیشنهادی پلیس راهور ناجا در دستور کار شورا و کمیته های تخصصی آن قرار بگیرد.

 محمدیان در ادامه گفت: طی سال جاری گزارش عملکرد استان های یزد، خوزستان، آذربایجان شرقی و کرمانشاه در خصوص علل افزایش میزان تلفات ناشی از تصادفات با توجه به اهمیت موضوع در جلسه شورای عالی با حضور مسوولان استانها مطرح و در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تذکرات لازم ارایه شد.

وی به بررسی ضوابط فنی ایمنی در حین عملیات کارگاهی (پلان ایمنی) و چگونگی گردش کار صدور مجوز و نظارت بر اجرا در شورای عالی اشاره نمود.

محمدیان اضافه کرد: از ابتدای امسال مطالعات تراموا شهر رشت، دستورالعمل شرح خدمات مطالعات جامع حمل ونقل شهری و حومه، مطالعات جامع حمل و نقل شهر قم، کاشان و نجف آباد تا پایان مرحله مدل سازی در کمیته های فنی شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بررسی شده است.

وی همچنین به پیگیری ساماندهی و نظارت بر بهره برداری از سامانه های هوشمند نظارتی، راه اندازی سامانه ملی اطلاعات سفر (سماس)، همکاری در راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) و همکاری با وزارت راه و شهرسازی در به هنگام سازی آیین نامه طراحی راه های شهری جهت تصویب در شورای عالی معماری و شهرسازی اشاره نمود.

مديركل دفتر حمل و نقل و ترافيك و دبير شوراي عالي هماهنگي ترافيك
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر