کد خبر: 959735 A

جانشین معاونت بهداد ناجا در تشریح آخرین اقدامات این معاونت در مأموریت مقابله با کرونا از اختصاص ۷۰ درصد ظرفیت بستری بیمارستان های ناجا و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس به بیماران کرونایی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ" یعقوب منصوری" در آیین تجلیل از پزشکان مدافع سلامت ناجا که با حضور سردار اشتری در بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) ناجا از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با سایر مراکز درمانی ناجا برگزار شد، ضمن تسلیت ایام محرم و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه پرستار شهید راه سلامت"محمد شکری" اظهار کرد: خدمات ارزنده سپیدپوشان مدافع سلامت ناجا که همانند دوران دفاع مقدس با ایثار جان و ازخودگذشتگی به مقابله با بیماری های مختلف از جمله بیماری مهلک کرونا می روند و  نعمت بزرگ سلامتی را به بیماران هدیه می دهند ارج نهاده و  به رشادت ها و جانفشانی های این مجاهدان فی سبیل الله، تمام قد و دست بر سینه ادای احترام می کنم.

جانشین معاونت بهداد ناجا سپس به تشریح آخرین اقدامات معاونت بهداد ناجا در مأموریت مقابله با کرونا در ۸ محور اصلی مدیریتی، آموزشی، پیشگیری، پشتیبانی، بهداشتی، امدادی، درمانی، پژوهشی  پرداخت.

وی تشکیل قرار گاه امام رضا(ع) ناجا در ۲۸ جلسه و ۳۰۰ مصوبه و شرکت هیئت رئیسه ناجا در جلسات برون سازمانی لشکری، کشوری، ستاد مبارزه با کرونا و قرارگاه امام رضا(ع) ستاد کل نیروهای مسلح را از جمله برنامه های مدیریتی این معاونت در مقابله با کرونا عنوان کرد.

دکتر منصوری در معرفی برنامه های آموزشی مقابله با کرونا به  آموزش های چهره به چهره کارکنان، درج پیام های بهداشتی در سایت معاونت بهداد ناجا و سایر معاونت ها، تهیه ۵۰ عنوان پوستر مختلف و توزیع در یگان های سراسر کشور، فعالیت ۲۴ ساعته سامانه ۱۶۵ صدای پزشک و ارائه خدمات مشاوره و آموزش به کارکنان و خانواده های آنان اشاره و از ۶۰۰ مورد بیماریابی فعال کرونا تحت سامانه غربالگری کرونا در بستر اینترانت ملی خبر داد.

وی در ادامه، بومی سازی دستورالعمل ها و  شیوه نامه های بهداشتی کشوری  متناسب با مأموریت های ناجا را از اقدامات معاونت بهداد ناجا در حوزه پیشگیری از کرونا ذکر و در تشریح برنامه های پشتیبانی این معاونت به توزیع اقلام بهداشتی مراقبت فردی با همکاری معاونت آماد و پشتیبانی ناجا اشاره  و در ادامه  بیان کرد: با تدابیر فرماندهی ناجا و سازمان وظیفه عمومی، به منظور تقویت نیروی انسانی بیمارستان های ناجا و مراکز درمانی سراسر کشور از مشمولین نظام وظیفه گروه پزشکی، فراخوان پیش از موعد به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ منصوری سپس از تخصیص ۷۰ درصد از تخت های بستری بیمارستان های ناجا به بیماران کرونایی در راستای اقدامات درمانی مأموریت مقابله با کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: البته غیر از بیمارستان های ناجا در اهواز و بندرعباس که در مقطعی با اوج گیری بیماری، بیمارستان های اول ما در پذیرش بیماران کرونایی بودند؛ خوشبختانه ظرفیت بستری سایر بیمارستان های ناجا در جریان شیوع کرونا به طور کامل اشغال نشد.

 جانشین معاونت بهداد ناجا در خصوص اقدامات امدادی این معاونت در مأموریت مقابله با کرونا به اختصاص بیش از ۱۰۰ دستگاه آمبولانس ویژه انتقال بیماران کرونایی و جابه جایی بیماران بر اساس دستورالعمل های ابلاغی اشاره  و در ادامه اضافه کرد: امور درمانی بیماران بستری و بهبود یافته ترخیص شده در این مدت به تعداد بیش از۶ هزار و ۶۰۰ مورد از طریق تماس تلفنی با این عزیزان تحت رسیدگی و پیگرد قرار گرفته است.

دکتر منصوری در ادامه طراحی پرایمر و پروب کیت تشخیص کرونا را از اقدامات برجسته حوزه تحقیق و پژوهش عنوان کرد و افزود: این طرح تحقیقاتی با همکاری سازمان تحقیقات کاربردی ناجا در مرحله نهایی و عملیاتی شدن قرار دارد.

وی همچنین به فراخوان و چاپ مقاله با محوریت بیماری کرونا در مجله طب نظامی و تشکیل کمیته علمی" بیماری کرونا" اشاره کرد و افزود: در این کمیته، آخرین دستاوردهای علمی در زمینه پیشگیری، بهداشت و درمان کرونا به منظور به کارگیری در بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا مورد بررسی قرار می گیرد.

جانشین معاونت بهداد ناجا در ادامه تصریح کرد: مهم ترین تجربه و دستاورد بیماری کرونا برای ما، اجرای یک سناریوی واقعی و واکنش سریع بهداشتی، امدادی و درمانی در وسعت همه مجموعه های ناجا  بود که سبب شد نقاط قوت و ضعف خود را بیشتر بشناسیم و با گذشت زمان نقاط ضعف را تقویت و ارتقا دهیم.

دکتر منصوری در همین راستا از  نقش بی بدیل هیئت رئیسه ناجا به ویژه فرمانده ناجا که با درایت و اشراف کامل بر اهمیت اقدامات بهداشتی- درمانی با اتکا به توان سازمانی از معاونت بهداد در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا حمایت های بی دریغ و ارزشمندی داشته اند قدردانی و تصریح کرد: این حمایت ها موجب قوت قلب، اعتماد به  نفس و اطمینان خاطر وصف ناپذیر برای پزشکان، پرستاران و سایر اعضای کادر درمانی ناجا در پیشبرد مأموریت ها می شود.

وی همچنین از معاون بهداد ناجا به عنوان پرچمدارمأموریت مقابله با کرونا و همدلی و حمایت های سازمان های عقیدتی سیاسی، حفاظت اطلاعات، معاونت ها، رده های ستادی – عملیاتی و پلیس های تخصصی ناجا که این معاونت را در مأموریت مقابله با کرونا یاری کرده اند قدردانی کرد و افزود:  خداوند را شاکریم که تا کنون از این مأموریت سربلند بیرون آمده ایم.

جانشین معاونت بهداد ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر