کد خبر: 959725 A

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری ۳ متهم به قاچاق اشیاء عتیقه مربوط به دوره های فرهنگی و تاریخی و کشف ۳۷۶ قطعه از این اشیاء در شهرستان ساری خبر داد .

به گزارش ایلنا، سردار "مرتضی میرزایی" اظهار داشت : در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق اشیاء عتیقه در شهرستان ساری، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت .

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی، ماموران پلیس امنیت اقتصادی دریافتند، قاچاقچیان اشیاء عتیقه قصد دارند، اموال تاریخی که چندی قبل در یکی از استان غرب کشور به صورت غیرقانونی حفاری و استخراج کردند را در منزل فردی در یکی از روستاهای حومه شهرستان ساری به فروش برسانند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: با دریافت این اطلاعات و شناسایی منزل متهم به قاچاق اشیاء عتیقه و هماهنگی قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی این منزل را مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه موفق شدند،  ۳ متهم به قاچاق اشیاء عتیقه را حین خرید و فروش شناسایی و دستگیر کنند.

سردار میرزایی از کشف مقادیری اشیاء عتیقه در محل و در خودروی متهمان که به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود، خبر داد و افزود: در این عملیات پلیسی ۳۷۶ قطعه انواع اشیاء عتیقه از جنس طلا و مفرغ مربوط به دوره های فرهنگی و تاریخی و به همراه یک دستگاه جعل اسکناس کشف کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با قرار مناسب صادره روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر