کد خبر: 959635 A

معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی ناجا از بهره برداری اولین سامانه هوشمند بیومتریک مرزبانی در پایانه مرزی ماهیرود استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "حسن اسدالهی" در آیین افتتاح و بهره‌برداری اولین سامانه هوشمند بیومتریک مرزبانی در پست کنترل و مراقبت مرزی ماهیرود استان خراسان جنوبی، گفت: هوشمندسازی مرزبانی همواره مورد تاکید فرمانده ناجا بوده و از همت مضاعف فرمانده مرزبانی استان خراسان جنوبی و پیگیری های معاونت فاوای مرزبانی ناجا و همه کسانی که در بهره برداری این سامانه هوشمند تلاش کردند، قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه از مهمترین قابلیت های این سامانه قابل پیگیری بودن سابقه تردد افراد است، گفت: با راه اندازی این سامانه، استحکام بخشی به قدرت مرزبانی اثر بخش خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه سایت اقتصادی ماهیرود قطب اقتصادی منطقه است، تصریح کرد: با توجه به اینکه نبض ورود و خروج کالا در استان خراسان جنوبی بازارچه مرزی ماهیرود است، مرزبانان با ایفای نقش صحیح در گلوگاه ورود و خروج، در اجرای شعار سال یعنی جهش تولید بسیار تأثیر گذار خواهند بود.

سردار اسدالهی به ویژگی های برجسته سامانه اشاره کرد و گفت: این سامانه دارای قابلیت‌های نوین می‌باشد، حجم، سرعت و دقت کاربری را افزایش می‌دهد و تسهیل کننده ترددهای مرزی خواهد بود.

وی تأکید کرد: تلاش بر این است که این سامانه در سایر مبادی ورودی و خروجی کشور نیز نصب و راه اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، گفتنی است؛ سردار "اسدالهی" معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی در سفر به استان خراسان جنوبی علاوه بر افتتاح سامانه بیومتریک مرزبانی، از پروژه‌های عمرانی، مهندسی، آماد و پشتیبانی و فاوایی و همچنین یگان‌های مرزی استان به صورت تخصصی بازدید کرد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر