کد خبر: 959517 A

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: از مردم می‌خواهیم که نذر خون خود را فقط به روزهای عاشورا و تاسوعا موکول نکنند.

به گزارش ایلنا، بشیر حاجی بیگی در مورد نذر خون در ایام محرم گفت: هر سال در ایام محرم میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون بیشتر می‌شود و از مردم می‌خواهیم که نذر خون خود را فقط به روزهای عاشورا و تاسوعا موکول نکنند، طرح نذر خون تا اربعین ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: سال‌ها است که در این ایام نذر خون انجام می‌شود و از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون نفر برای اهدای خون به مراکز ما مراجعه کردند، استان‌های تهران، فارس، مازندران و خراسان بیشترین اهداکنندگان را داشته است.

حاجی بیگی با بیان اینکه تمام مراکز استریل اهدای خون شده است، گفت: عزیزانی که به کووید ۱۹ مبتلا شدند و ۲۸ روز از بهبودی آنها می‌گذرد برای اهدای پلاسما به مراکز ما مراجعه کنند. تاکنون ۲ درصد از بهبودیافتگان برای اهدا به ما مراجعه کردند که درصد بسیار کمی است است.

وی در ادامه گفت: روش انتقال پلاسما هم به این شکل است که پزشکان به ما اطلاع می‌دهند و ما به بیمارستان منتقل می‌کنیم و همانجا به بیمار تزریق می‌شود.

حاجی بیگی گفت: از زمان تاسیس مرکز انتقال خون محیط همیشه استریل بوده و مسئله فقط و فقط به این ایام نیست. موضوع خون هم ارتباطی با بیماری کرونا ندارد و باید بدانیم همه جای دنیا مردم به مراکز انتقال خون مراجعه می‌کنند و به کسانی که اصلا هیچ وقت در زندگی نمی‌بینند خون اهدا می‌کنند امیدواریم در کشور ما هم این میزان بیشتر شود.

سخنگوی سازمان انتقال خون کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر