کد خبر: 959136 A

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از خودسوزی مردی ۵۱ ساله در جریان اجرای حکم قضائی خبر داد و گفت: در این ماجرا مامور کلانتری ۱۲۴ قلهک که برای نجات وی تلاش می‌کرد دچار سوختگی شدید و در بخشBICU بیمارستان بستری شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "کیوان ظهیری" در خصوص جزئیات این خبر اظهار داشت: روز گذشته یکی از مأموران کلانتری قلهک برای اجرای ابلاغ قضائی و حکم خلع ید به همراه نماینده دادستان و دادورز به محل مورد نظر مراجعه می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: آدرس فوق خانه ای متعلق به یک خانم بود (همسر اول مرد)  اما همسرش در آنجا ساکن بود و خانم طبق قانون، حکم را از مراجع قضائی گرفته بود.

وی گفت: هنگامی که مامور به همراه نماینده دادستان به محل می روند همسر خانم همه چیز را پذیرفته و بعد نماینده قانونی دادگستری مشغول تنظیم صورتجلسه می شود که در این حین همسرش وارد آشپزخانه شده و یک قوطی وایتکس که محتوی تینر بود را روی خودش می ریزد و بعد کبریت را روشن می کند که خودش را آتش بزند اما خوشبختانه مامور کلانتری که حواسش به آقا بود سریع کبریت روشن را با دست از مرد گرفته و وی را بلند کرده و به راهرو می برد تا از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: فردی که روی خودش تینر ریخته بود اظهار کرد که دارد از ناحیه صورت و چشم می سوزد و طلب آب می کند که بلافاصله مامورکلانتری وارد آشپزخانه شده و یک پارچ آب می برد تا روی صورت مرد ریخته و از شدت سوزش صورتش کم کند غافل از اینکه این مرد در جیبش فندک داشته و با روشن کردن فندک خود را آتش می زند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: مامور جان برکف پلیس وقتی با این صحنه مواجه می‌شود پارچ آب را روی مرد ریخته و دوباره او را بغل کرده و از پله ها پایین می آورد تا وارد حیاط کند و از سوختن بیشتر آن جلوگیری کند اما از آنجایی که لباس خودش هم آغشته به تینر شده بود دچار سوختگی شدید می شود.

وی افزود: همسایگان، نماینده دادستانی و پسر ۲۲ ساله مرد که در صحنه بودند با مشاهده این صحنه بلافاصله شلنگ‌آب را باز کرده و روی این دو نفر می ریزند.

ظهیری افزود: با حضور عوامل اورژانس و آتش نشانی در نهایت آنها به بیمارستان منتقل شده و همسر خانم به علت شدت جراحات وارده جان می بازد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اعلام کرد: مامور جان برکف کلانتری قلهک ستوان دوم " پرویز کرمپور " دچار سوختگی شدید ۶۰ درصدی از نوع درجه ۳ از ناحیه صورت، سینه ، دست و ... شده و هم اکنون در بخش BICU  ( بخش مراقبت های ویژه سوختگی پزشکی جراحی) بیمارستان بستری است.

وی خاطرنشان کرد: مامور کلانتری قلهک برای نجات جان متشاکی این اقدام انسان دوستانه را انجام داد و خود نیز دچار سوختگی شد.

بیمارستان جراحی خودسوزی دادگستری پلیس پیشگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر