کد خبر: 959096 A

مدیرکل مشارکت‌های مدنی قوه قضاییه تاکید کرد:

مدیرکل مشارکت های مدنی و سرمایه اجتماعی قوه قضاییه اعلام کرد: هویت سوت زنان و کسانی که نسبت به معرفی مفاسد اقتصادی و اداری با قوه قضاییه همکاری می کنند ناشناس باقی می ماند و از آنان حمایت می شود.

به گزارش ایلنا از واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، احمد هنری شعبانی در گفتگو با برنامه خط خوردگی رادیو گفتگو افزود: از زمانی که آیت اله رییسی به سمت ریاست قوه قضاییه منصوب شدند یکی از برنامه های اصلی ایشان مبارزه با فساد بود و سامانه جامع ارتباط مردمی یا سجام نیز به همین منظور در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه راه اندازی شده است. 

وی با اشاره به اینکه اعتقاد قلبی ریاست قوه قضاییه این است که برخی از وظایف ذاتی و حاکمیتی قوه قضاییه را با ظرفیت ها و سرمایه های مردمی انجام دهیم گفت: این سامانه قابلیت بهره برداری از کلیه ظرفیت های مردمی را داراست و پیش بینی شده در چهار سطح گزارش های مردمی یا همان سوت زنان را به صورت گمنام دریافت و پیگیری کند.

مدیرکل مشارکت های مدنی و سرمایه اجتماعی قوه قضاییه اظهار کرد: در این سامانه افراد می توانند به صورت گروهی یا همان هسته ای و یا به صورت انفرادی عضو شوند و پس از اعلام گزارش کد دریافت کنند وتمامی مراحل رسیدگی به گزارش واصله را مشاهده کنند.

هنری افزود: ریاست محترم قوه قضاییه و دکتر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اعلام کرده اند که از این افراد حمایت های قانونی انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: معاونان پیشگیری از وقوع جرم سراسر کشور به این گزارش ها دسترسی دارند و پس از صحت سنجی گزارش های دریافتی آنها را برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح و دادستان ها ارسال می کنند.

هنری با اعلام اینکه اطلاعات گزارش دهندگان محرمانه است گفت: حتی همکاران مجموعه داخلی قوه قضاییه به اطلاعات شخص گزارش دهنده دسترسی ندارند.

وی گفت: هم اکنون 150 هزار دیده بان پیشگیری عضو سامانه جامع ارتباط مردمی هستند و گزارش های دریافتی را پس از بررسی و تایید و بصورت برخط برای مراجع مسوول از جمله دادستان های کل کشور ارسال می کنند. 

زنان سرمایه قوه قضاییه معاون مفاسد اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر