کد خبر: 958972 A

وزیر بهداشت گفت: امسال حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی و ۳۲ هزار تخت آی‌سی‌یو به تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی در آیین بهره‌برداری از ۱۶۴ پروژه آموزشی، بهداشتی و درمانی با اشاره به زحمات کادر درمان در روزهای کرونایی گفت: من هرگز زحمات این عزیزان در کنترل و مهار بیماری را فراموش نمی‌کنم، روزهای بسیار سختی بر شما عزیزان گذشت و شما این صبر و ایثار را تاریخ کشور ثبت خواهید کرد.

وی ادامه داد: امسال شاهد پربارترین و پرثمرترین فعالیت در جمهوری اسلامی ایران بودیم، امسال در حال آماده سازی ۱۴۰۰ پروژه با سمبل سال ۱۴۰۰ هستیم تا بتوانیم در آخر سال آن را تکمیل کنیم. امسال حدود ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی و ۳۲ هزار تخت آی‌سی‌یو به تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه می‌کنیم.

نمکی در ادامه افزود: امیدواریم این ۱۶۴ پروژه را تا آخر سال تمام کنیم و یکی از ویژگی‌های این پروژه‌ها این است که در محروم‌ترین و کم‌برخوردارترین مناطق انجام می‌شود، البته ممکن است که مثلاً در شهر تهران هم این پروژه انجام شود و چند تخت بیمارستانی اضافه کنیم اما در منطقه‌ای مثل اسلام آباد، شهر قدس و چنین مناطقی احداث می‌شود.

وی بیان کرد: امسال اتفاقات بزرگی در عرصه زیرساخت‌های سلامت رقم خواهد خورد، ما در نیمه دوم امسال تکمیل پزشک خانواده، نسخه نویسی الکترونیک و در هفته‌ی آینده سلامت الکترونیک را برای اولین بار در جمهوری اسلامی به شکل گسترده رقم خواهیم زد.

نمکی بیان کرد: امیدواریم با این پویش شاهد ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای کشور باشیم، و امیدوارم هر کدام از عزیزان که می‌خواهند این پروژه‌ها را در شهرهای مختلف افتتاح کنند تا درد و مشکلی از مردم این مناطق را کم کنند.

الکترونیک بهداشتی و درمانی جمهوری اسلامی ایران سلامت شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر