کد خبر: 958970 A

تجاری سازی در بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور محروم کردن شهروندان از توسعه فضای باز شهری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اعطا در جریان دویست و سی و سومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به ساخت میدانگاه امیرکبیر در منطقه ۱۴ تهران و استقبال بی نظیر شهروندان از این میدان گاه اظهار داشت: تفاوت این میدانگاه با پلازای ولیعصر کاملاً مشهود است، چرا که پس از بهره‌برداری از پلازای ولیعصر، یکی از خبرگزاری ها تصاویری را از این پلازا منتشر کرد و نوشت ۱۰۰ روز پس از افتتاح پلازای ولیعصر که سوت و کور افتاده است؛ اما ما شاهد بودیم میدانگاه امیرکبیر حتی در روزهای قبل از بهره‌برداری مورد استقبال شهروندان بوده است.

او با بیان اینکه تذکر امروز من در رابطه با بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور در منطقه ۱۲ تهران است، گفت: زمزمه‌ها و بحث‌های وجود دارد که قرار است، در این محدوده ساخت و ساز تجاری و مسکونی وسیعی انجام شود در حالی که بافت منطقه بافتی متراکم است.

اعطا با طرح پرسشی اظهار داشت: چرا شهرداری رویکرد توسعه عرصه‌های باز را که موفق بوده است در بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور ادامه نمی‌دهد؟

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در این خصوص با بخش‌های مختلف شهرداری و سازمان نوسازی صحبت کرده ام، افزود: بخش‌های مختلف شهرداری پیگیری احداث میدانگاه در بخش غربی خیابان هفده شهریور در منطقه ۱۲ تهران بودند اما ظاهراً تصمیم به ساخت و ساز تجاری و مسکونی است.

 اعطا تاکید کرد: این هشدار را می‌دهم که اگر در این بخش از تهران ساخت و ساز صورت گیرد، شهروندان را از فرصت توسعه این محور و میدانگاه پیاده‌ محروم کرده‌ایم.

ساخت و ساز شورای اسلامی شهر تهران شهر تهران شهرداری سخنگوی شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر