کد خبر: 958909 A

میرلوحی مطرح کرد:

عضو شورای شهر تهران گفت: پایتخت تنها مناطق شمال شهر نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، پس از استماع گزارش رابط شورایاری‌ منطقه ۱۸، گفت: در مناطقی مانند منطقه ۱۸ که کانون تجاری مثل شادآباد در آن مستقر است، شهرداران مناطق می‌توانند از این پتانسیل برای توسعه و پیشرفت این مناطق استفاده کنند، اما گویا این اتفاق نمی‌افتاد.

او ادامه داد: سوال من این است که در غیراین صورت دلیل وجود واحد مشارکت‌های مردمی چیست؟‌ پیشنهاد من این است که شورایاران محترم کارگروه توسعه منطقه در بازار شادآباد را با کسبه و تجار شادآباد که عموما جزو افراد برخوردار محسوب می‌شوند تشکیل دهند و برای تصمیم‌سازی و حل مشکلات از مردم و کاسبان محله استفاده کنید.

او تاکید کرد:«فضای باز این منطقه استثنایی است و می‌شود پروژه‌هایی را با تجار منطقه تعریف کرد. پروژه‌هایی مثل مسکن‌سازی و عمرانی که به سرمایه‌گذاری‌هایی نیاز دارد که در آینده برای اهالی هم ارزش افزوده خواهد داشت. همچنین برای کسبه محله یا کسب و کارهای سیار، پیشنهاد می‌کنم  که بازارهایی سیار در هفت روز هفته در فضاهای باز منطقه تعریف شود تا هر نقطه هر روز یک گروه از دستفروش‌های تخصصی را پوشش دهد. این کار هم باعث ایجاد اشتغال می‌شود و هم می‌توانیم استفاده مفید از فضاهای باز منطقه‌ای داشته باشیم.

تهران تنها مناطق شمال شهر نیست

در ادامه محمود میرلوحی نیز پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۱۸ گفت: شهرداری منطقه در طرح شهید بروجردی همت جدی دارد امیدوارم موضوع معارضان آن حل شود، سه معارض بوده است که اخیرا اعلام شد مشکل یک معارض دیگر نیز حل شد و دوستان به طور جدی از معاونت عمران و حمل ونقل خواستند همت کنند تا این مساله نیز برطرف شود.

عضو شورای شهر تهران افزود: زمانی که اعلام می‌شود بازار آهن از منطقه۱۸ جمع آوری شود شاید بتوان آن را در ادامه بررسی کرد اما باید گفت در تقسیم کار شهر هر منطقه مسئولیتی دارد و تهران به بازار آهن نیز احتیاج دارد و باید گفت پایتخت تنها مناطق شمال شهر نیست. این منطقه می‌تواند یکی از مناطق پرظرفیت،‌ فعال و موثر باشد و شاخص‌های توسعه آن مانند سایر مناطق باشد. با توجه به برنامه‌های سوم توسعه ‌می‌توان این شاخص‌های توسعه را پررنگ کرد و تفکر شمال و جنوب را از بین برد و فاصله‌ها را از بین برد.

میرلوحی ادامه داد: باید تشکر کنم از آقای فیاض شهردار منطقه ۱۸ که روزی من از نبود سرویس بهداشتی در منطقه انتقاد کردم و امروز می‌توان گفت که اقدام خوبی در این منطقه انجام شد.

پایتخت پوشش سلامت شاخص شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر