کد خبر: 958849 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر تعامل بیشتر دولت و شهرداری گفت: نباید شاهد ناهماهنگی‌ها و تصمیم‌های بی‌مورد باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ محسن هاشمی در جریان دویست و سی و سومین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: امروز ۱۴۰۰ سال از حکومت بنی امیه می‌گذرد. این خاندان ۹۰ سال در زمان اسلام حکومت کرده است، اما در مقابل امیرمومنان و فرزندانشان کمتر از ۶ سال حکومت را در دست داشتند‌ و امروز می بینیم که کمتر نامی از امویان حتی میان اهل سنت گفته می‌شود. 

رئیس شورای شهر ادامه داد: در مقابل آوازه عدالت،‌ انسانیت،‌ شجاعت و وفاداری حسین بن علی (ع) در سراسر جهان طنین افکن است. 

هاشمی در ادامه با اشاره به هفته دولت گفت: در هفته دولت قرار داریم و همانگونه که رهبر انقلاب در دیدار با هیات دولت تصریح کردند، باید ‌در عین شنیدن صدای منتقدان و نگاه ویژه به زخم‌ها  و کمبودها شرایط خاص کشور را نیز در نظر بگیریم،‌ چرا که همزمان با جنگ اقتصادی روبرو هستیم که دولت ترامپ علیه ایران به پا کرده است،‌ با چالش کرونا و بحران کاهش قیمت نفت و فروش نفت نیز روبرو هستیم و بهتر است که با یک نقد سازنده در پی بهبود عملکرد دولت باشیم و نباید  نقدها در این سال آخر به تخریب عملکرد و تضعیف دستگاه دولت منجر شود. 

او افزود: مدیریت شهری نیز مانند دولت در سال پایانی قرار دارد و با چالش ها و مشکلات متعددی نیز روبرو هستیم و همان مسائلی که دولت با آن مواجه است را ما نیز در شهر با آن مواجه هستیم.

هاشمی تاکید کرد: نباید شاهد ناهماهنگی‌ها و تصمیم‌های بی‌مورد باشیم و همچنین باید تعامل بیشتر میان دولت و شهرداری وجود داشته باشد. 

رئیس شورای شهر گفت: باید پروژه هایی که در اولویت مردم قرار دارد اجرا شود و تا می‌توانیم در سال پایانی شورا مشکلات مردم را برطرف کنیم.

هاشمی در ادامه گفت: لازم است اشاره‌ای نیز به دستاورد بزرگ کشورمان در شکست بزرگ و بی سابقه سیاست خارجی امریکا داشته باشیم اما متاسفانه به دلیل درگیری سیاسی و آشفتگی روانی ناشی از شرایط سخت اقتصادی به خوبی مورد توجه واقع نمی‌شود. چنین امری در سازمان ملل بی سابقه است و نیاز است تا به آن توجه بیشتری شود. 

محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر