کد خبر: 958276 A

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از وقوع حریق در یک ساختمان قدیمی که محل شارژ و نگهداری کپسول های گاز بود، خبر داد.

جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ١٨:۴١ دقیقه عصر روز جاری یک مورد حادثه آتش سوزی در یک ساختمان قدیمی در محله تهرانسر، بلوار دستغیب  به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از آن دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند، ادامه داد: آتش نشانان در محل مشاهده کردند که حادثه در یک منزل دو طبقه قدیمی رخ داده که طبقه بالایی آن کاربری مسکونی داشت و طبقه همکف با تغییر کاربری محل را به کارگاهی برای شارژ کپسول گاز و نگهداری آن ها تبدیل کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: در این محل چندین دستگاه سیلندرهای گاز، از جمله سیلندر های ١١ کیلویی، گاز های پیکنیکی و حتی مخزن گاز ۵٠ کیلویی که برای کار صافکاری و نقاشی استفاده می شود نگهداری می شد. این قسمت دچار حریق شده بود و تعداد بسیاری از سیلندر ها شعله ور بود به طوری که به بخشی از طبقه بالا نیز سرایت کرده بود.

ملکی با بیان اینکه در اتاق های دیگری از این محل لوازم دیگری نیز از جمله کمد، لاستیک، دوچرخه و موتور سیکلت نیز نگهداری می شد که آتش به این وسایل نیز سرایت کرده بود، تصریح کرد: آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش به طبقه بالا که مسکونی بود رفته و آقا و خانم مسن و یک آقای جوان را خارج کردند. آقای مسن کمی دچار سوختگی شده بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

وی ادامه داد: خاموش کردن این حریق ها در شرایطی که سیلندر های گاز شعله ور هستند و احتمال انفجار وجود دارد بسیار خطرناک است اما آتش نشانان با تاکتیک های عملیاتی که به کار گرفته بودند آتش را خاموش کردند و از سرایت به اطراف جلوگیری کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی یادآورشد: سیلندر ها از محل خارج و به محل امنی منتقل شد. یک نفر از آتش نشانان نیز از ناحیه پا دچار مصدومیت شد که وی نیز به عوامل اورژانس تحویل داده شد. همچنین محل به عوامل انتظامی تحویل داده شده است

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر