کد خبر: 957998 A

مدیرکل زندان‌‌های استان تهران گفت: دو نفر از مددجویان بازداشتگاه اوین و ندامتگاه تهران بزرگ که داوطلب شرکت در کنکور سراسری بودند، روز گذشته همزمان با دیگر داوطلبان به رقابت علمی پرداختند.

به گزارش ایلنا، سیدحشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان های استان تهران با اعلام این خبر گفت: هیچ منع و محدودیتی برای حضور مددجویان در آزمون های سراسری وجود ندارد و امکان ادامه تحصیل نیز در دوران حبس وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مددجویان این بازداشتگاه که داوطلب شرکت در کنکور تجربی سراسری بود، همزمان با داوطلبان سراسر کشور به رقابت علمی پرداخت تا توانایی خود را در ورود به جامعه پزشکی محک بزند.

وی افزود: مددجوی دیگری نیز که در ندامتگاه تهران بزرگ دوران محکومیتش را می گذراند، در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمود و در هر دو رقابت که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، نمایندگان سازمان سنجش حضور داشتند.

حیات الغیب در پایان گفت: چنانچه مددجویان در این آزمون موفق شود و طی سال تحصیلی نیز زندانی باشند، تمام امکانات مانند تهیه کتب، جزوات و حضور اساتید در زندان جهت برگزاری کلاس های درسی وجود دارد و تحصیلشان را ادامه می دهند.

لازم به ذکر است علاوه بر این، مراکز دانشگاهی پیام نور و علمی کاربردی در زندان های استان دایر می باشد و تمام مددجویان بدون هیچ تبعیضی می توانند ادامه تحصیل دهند.

سازمان زندانهای استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر