کد خبر: 957884 A

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: از آغاز شکل‌گیری گلریزان آزادی زندانیان، تاکنون ۱۴۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد در سراسر کشور آزاد شده اند.

به گزارش ایلنا به نقل از صدا و سیما سید اسداله جولایی گفت: شکل گیری ستاد دیه کشور و گلریزان‌های آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، سال ۶۹ و در یکی از جلسات با حضور شهید لاجوردی پایه ریزی شد.

وی گفت: در آن جلسه شهید لاجوردی عنوان کرد زندانیانی که به علت بدهی دیه ناشی از تصادفات و حوادث کارگاهی زندانی شده اند، قاتل و جنایتکار نیستند، کمک کنیم آن‌ها آزاد شوند و به خانه برگردند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور ادامه داد: در همان جلسه مقرر شد گلریزان برپا کنیم و از محل جمع آوری کمک‌های نقدی بخشی از زندانیان غیرعمد را آزاد کنیم که البته مبلغ ۵۵ میلیون تومان هم جمع شد که رقم خوبی بود و تعداد زیادی از زندانیان واجد شرایط، آزاد شدند.

جولایی تصریح کرد: از زمان شکل گیری ستاد دیه تا امروز که حدود ۳ دهه می‌گذرد ۱۴۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد آزاد شده اند.

وی گفت: زندانیان جرایم غیرعمد افرادی هستند که به علت بدهی مالی ناشی از چک‌های فاقد وجه کلاهبرداری، دیه حوادث کارگاهی و رانندگی، نفقه، مهریه، چک و ضمانت زندانی شده اند.

جولایی افزود: این سنت حسنه از آن تاریخ در کشور ادامه دارد و هر سال گلریزان‌های مختلفی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: در ماه رمضان سال گذشته ۴۰۰ گلریزان در سراسر کشور برگزار شد و زندانیان واجد شرایط آزادی، از بند رها شدند.

وی تاکید کرد: امسال با توجه به بیماری کرونا گلریزان‌های ستاد دیه کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود و تا امروز نیز مردم نیکوکار کشور، مبالغ خوبی کمک کرده اند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر